°C

Sobota, 31. október 2020. Meniny má Aurélia, zajtra Denisa.

Ďalšie priznanie Marčeka k prípadu Kuciak: Chcem, aby ich rodiny vedeli, ako to bolo, vyhlásil

Miroslav Marček mal o vražde povedať viac
Miroslav Marček mal o vražde povedať viac
Zdroj: TASR/Dušan Hein, Jan Zemiar
09.06.2019 12:35

BRATISLAVA - Televízia JOJ získala ďalšie skutočnosti, ktorými Miroslav Marček opisuje pozadie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Polícia od apríla dôkladne preveruje, či Miroslav M. vraždu vykonal tak, ako to vyšetrovateľom opísal v deň, keď sa rozhodol ku všetkému priznať.


Údajný vrah polícii uviedol aj dôvod, prečo sa rozhodol objasniť vraždu. Informácie priniesol spravodajský web televízie JOJ noviny.sk. Miroslav Marček mal údajne fyzicky vykonať vraždu Jána a Martiny.

Rekonštrukcia vraždy v dome
Zdroj: Jan Zemiar

Už dva mesiace vyšetrovatelia dôsledne overujú jeho tvrdenia o kompletnom priebehu vraždy. Podľa zistení televízie vyšetrovaciemu tímu povedal aj dôvod, prečo sa rozhodol vypovedať. Otázku mu mal položiť pri výsluchu dozorový prokurátor približne takto: „Prečo ste sa rozhodli priznať sa?“ Miroslav Marček odpovedal: „Ja si myslím, že rodina si zaslúži vedieť, čo sa stalo, ako sa to stalo a kto to spravil.“


Nové informácie v prípade vraždy Kuciaka: Marček sa mal priznať, že objednávka prišla od cudzinca


To, že sa Miroslav Marček priznáva k úkladnej vražde dvoch mladých ľudí, polícii nestačí. Vyšetrovatelia jeho opis overujú dôkazmi, ktoré zaistili priamo na mieste činu aj inde. Jeho priznanie má nezrovnalosti. Tie analyzujú znalci z odvetvia balistiky aj súdni lekári. Výpoveď obvineného Miroslava sa rozchádza v tom, koľkými strelami zasiahol novinára.

Rekonštrukcia vraždy v dome
Zdroj: Jan Zemiar

Nesedí počet nábojníc, počet zástrelov. Tvrdí, že Jána strelil do hrude a čo je podstatné, že mu dal ranu istoty. Lenže, lekári u novinára iný zásah ako do hrudníka nenašli. Na Martinu vystrelil len raz, to sedí. „Tam, kde som mieril, som aj trafil. Videl som aj patologickú správu a neviem si to vysvetliť. Otvor po projektile som nevidel. Vystrelil som trikrát,“ priznal obvinený.


Galéria

Miroslav Marček mal o Rekonštrukcia vraždy v dome Rekonštrukcia vraždy v dome Obvinený Miroslav M.

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články