Opoziční obyčajní ľudia zvolali tlačovku: Zásadné vyhlásenie Zlatice Kušnírovej | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Opoziční obyčajní ľudia zvolali tlačovku: Zásadné vyhlásenie Zlatice Kušnírovej

Igor Matovič a Zlatica Kušnírová
Igor Matovič a Zlatica Kušnírová
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
18.06.2019 14:46

BRATISLAVA - Predstavitelia strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti vyhlásili tlačový brífing krátko pred obedom. Zídu sa pred budovou Národnej rady Slovenskej republiky a chcú rozprávať a apelovať na ostatné opozičné strany. Na brífingu vystúpi aj matka nebohej Martiny Kušnírovej, Zlatica Kušnírová.


VIDEO Tlačový brífing hnutia OĽaNO a Zlatice Kušnírovej

Predstavitelia hnutia OĽaNO sa za asistencie Zlatice Kušnírovej stretli na tlačovom brífingu pred budovou parlamentu. Témou brífingu je výzva lídrom demokratických opozičných strán.

"Je mi veľkou cťou, že vedľa mňa stojí Zlatica Kušnírová," uviedol tlačovú konferenciu Matovič. "Pani Kušnírová nás oslovila, aby sa mohla stať obecnou poslankyňou za naše hnutie vo svojej obci Gregorovce," informoval líder hnutia. 

Opoziční obyčajní ľudia zvolali
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

"Dnes je pani Kušnírová najsilnejším majákom v boji proti korupcii," uviedol Matovič a dodal, že práve korupcia spôsobila vraždu dvoch mladých ľudí, ktorými mal na mysli jej dcéru a novinára Jána Kuciaka. "Som rád, že dnes vám môžem Zlaticu Kušnírovú predstaviť ako kľúčovú a podpornú osobnosť hnutia Odvážni kresťania," vyhlásil Matovič.

Opoziční obyčajní ľudia zvolali
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Kušnírová pozýva lídrov na spoločný obed

"Vážim si prístup pána Matoviča. Vždy budem stať na strane spravodlivosti. To, čo som mala najdrahšie mi zobrali. Som odhodlaná bojovať za spravodlivosť a proti korupcii. Pravda a spravodlivosť musia zvíťaziť. Na našom Slovensku sa konečne musí začať žiť normálne," začala svoj preslov Zlatica Kušnírová.

Opoziční obyčajní ľudia zvolali
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Chcela by som, aby si všetky opozičné demokratické strany vedeli sadnúť a dohodli sa na spolupráci pred blížiacimi sa voľbami. Predsedov strán PS-Spolu, Za ľudí, KDH, SMK, SaS, OĽaNO Zlatica Kušnírová zároveň pozýva na obed, aby začali spolu diskutovať na možnej spolupráci pred voľbami.

Opoziční obyčajní ľudia zvolali
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

"Nerozmýšľala som takto ďaleko," uviedla Kušnírová na margo možnej budúcej spolupráce s Matovičom, ktorý potvrdil, že takéto plány zatiaľ s Kušnírovou neprebral.

Reakcia na odchod členov

"Pre mňa je to úplne nová informácia. Nevedel som o žiadnom odchode. Trošku v tom vidím zlomyseľnosť, že to bolo presne naplánované na dnes. Nebudem teraz na tieto otázky odpovedať. Na túto tému budeme mať tlačovku poslaneckého klubu" povedal Matovič v reakcii na odchod Veroniky Remišovej z hnutia OĽaNO.

Opoziční obyčajní ľudia zvolali
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

"Podľa odchádzajúcich poslancov, o ktorých som čítal ide o ľudí, ktorí nemajú šancu sa prekrúžkovať v nasledujúcich voľbách," povedal Igor Matovič na adresu odchádzajúcich členov z OĽaNO. "Ak budeme každého vylučovať zo spolupráce, demokratická opozícia príde o podporu a budeme tam, kde sme boli," priblížil líder OĽaNO.

"Očakávam, že od ľudí, ktorým to nebude vyhovovať, budú si hľadať výhovorky, no očakávam, že pozvanie od dámy (Kušnírovej pozn. red.) sa neodmieta," uviedol Matovič na možné rozosielanie pozvánok na avizovaný spoločný obed.


Galéria

Igor Matovič a Zlatica Igor Matovič a Zlatica

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz
VIDEO: Topky/Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články