Lučanský sa vyjadril k rekonštrukcii vraždy Kuciaka: Sú to štandardné postupy, tvrdí šéf polície | Topky.sk

Utorok, 20. august 2019. Meniny má Anabela, zajtra Jana.

Lučanský sa vyjadril k rekonštrukcii vraždy Kuciaka: Sú to štandardné postupy, tvrdí šéf polície

Milan Lučanský
Milan Lučanský
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer
29.05.2019 15:30

BRATISLAVA - Utorková rekonštrukcia vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky, ktorú robili policajti v dome zavraždenej dvojice vo Veľkej Mači, poslúžila na potvrdenie alebo vyvrátenie niektorých výpovedí. Pre médiá to dnes po skončení zasadania Bezpečnostnej rady SR povedal prezident Policajného zboru Milan Lučanský.


"Viem, že tam budú ešte ďalšie znalecké dokazovania," povedal s tým, že v tomto prípade sa spolieha na prácu vyšetrovateľov. "Toto sa robí, aby sa objasnil skutkový stav, aby sa preukázali tie veci, ktoré sa stali naozaj na tom mieste činu. Sú to štandardné postupy," dodal Lučanský.


Čítajte aj: Veľká Mača bola opäť na nohách: VIDEO Obvinený prišiel do Kuciakovho domu, nové informácie o vražde


Polícia v utorok v popoludňajších hodinách vykonala vo Veľkej Mači v okrese Galanta rekonštrukciu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. Na mieste bol prítomný aj obvinený Miroslav M., ktorý sa podľa medializovaných informácií priznal, že to bol on, kto dvojicu zastrelil.

Rekonštrukcia vraždy v dome
Zdroj: Jan Zemiar

Pôvodne za strelca vyšetrovatelia považovali obvineného Tomáša Sz. V prípade sú tiež obvinení Zoltán A., Alena Zs. a takisto podnikateľ Marian K., ktorý je považovaný za objednávateľa vraždy. Investigatívneho novinára a jeho priateľku zastrelili v ich dome 21. februára 2018 vo večerných hodinách.

Rekonštrukcia vraždy v dome
Zdroj: Jan Zemiar


Galéria

Milan Lučanský Rekonštrukcia vraždy v dome Rekonštrukcia vraždy v dome

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články