Streda, 5. október 2022. Meniny má Viera, zajtra Natália.

Agentka Scullyová (54) bez mejkapu: Vyzerá totálne mlado a... fotí sa s "penismi"!

Gillian AndersonGaléria fotiek (6)
Gillian Anderson
Zdroj: SITA

LOS ANGELES - Už je to takmer 30 rokov, čo sme herečku Gillian Anderson spoznali ako agentku Scullyovú v seriáli Akty X. Dnes má 54 rokov, vyzerá skvelo a... ešte má aj tínedžerský zmysel pre humor!


Gillian Leigh Anderson sa narodila 9. augusta 1968 v Chicagu v americkom štáte Illinois. Do základnej a strednej školy chodila v Michigane. Bola triednym zabávačom, jej umelecké sklony k herectvu rodičia podporovali.

Gillian Anderson

Osemdesiate roky minulého storočia boli pre budúcu herečku búrlivé. V štrnástich rokoch sa dala dohromady s vtedy 21-ročným punkovým spevákom a vystupovala v jeho kapele. Pre svoju frustráciu si však čoskoro našla iné riešenie - divadelný súbor, v ktorom pokračovala aj v divadelnej škole (Goodman Theatre School of Drama) v Chicagu.

Situácia sa zmenila, keď sa Gillian Anderson presťahovala do New Yorku. Začiatky boli náročné, ako 22-ročná si zarábala na živobytie ako čašníčka a popri práci hrala menšie úlohy na miestnych divadelných scénach. Mladá šarmantná herečka dostala príležitosť účinkovať v hre Absent Friends, kde nahradila Mary-Louise Parker. S divadelníkmi začala cestovať po celých Spojených štátoch amerických.

Agentka Scullyová (54) bez
Galéria fotiek (6)
Zdroj: 20th Century Fox

Vo veku 24 rokov sa dostala až do Los Angeles, kde ju oslovil scenárista Chris Carter. V tom čase hľadal budúcu hviezdu pripravovaného sci-fi seriálu Akty X. Bol presvedčený, že na rolu agentky Scullyovej sa najviac hodí práve ona. Producenti navrhovali oveľa známejšiu herečku Pamelu Lee. Carterovi sa však podarilo producentov prehovoriť, a tak sa spolupráca na sci-fi projekte mohla začať.

Hoci producenti Aktov X neboli presvedčení o brilantnom výbere hlavnej predstaviteľky, Gillian podľa kritiky zvládla rolu na výbornú. Agentke Scullyovej vďačí herečka za veľa. Veľkolepo odštartovala jej umeleckú kariéru. Urobila z nej hviezdu s miliónovými honorármi a "intelektuálny sexsymbol" sci-fi fanúšikov z celého sveta.

Herečka sa však netají tým, že po skončení seriálu ju oslňujúce ponuky nečakali. Vynaložila veľa času a síl na to, aby sa od Scullyovej čo najviac odpútala. "Nebolo to jednoduché. Ľudia od filmu sa nejako nedokázali vyrovnať s tým, že ja nie som Scullyová a že viem hrať aj iné roly," uviedla. Paradoxom je, že veľké filmové úlohy čakali práve na jej hereckého partnera Davida Duchovného.

Agentka Scullyová (54) bez
Galéria fotiek (6)
Zdroj: Sony Pictures Classics

Ak nerátame celovečerný film Akty X z roku 1998, tak jej pravdepodobne najznámejšou filmovou úlohou bola tá v snímke The Turning (Nečakaný zvrat, 1992). Držiteľka ceny Emmy sa objavila aj v ďalších filmoch. V snímke Chicago cab (1997), v ktorom hrali aj John Cusack a Julianne Moore a po boku Sharon Stone, Geny Rowlands a Harryho Dean Stantona v rodinnej dráme The Mighty (Max & Kevin, 1998). Za zmienku stojí aj komorná historická dráma The House of Mirth (Dom veselia) z roku 2000.

Z ďalších projektov, v ktorých sa objavila v hlavnej úlohe, sú to The Mighty Celt (Mocný Kelt, 2005), The Last King of Scotland (Posledný škótsky kráľ, 2006), Straightheads (Pravidlá násilia, 2007), Boogie Woogie (2009), L'Enfant d'en Haut (Dieťa z hora alebo známy pod názvom Sestra, 2012), Mr. Morgan's Last Love (posledná láska p. Morgana, 2013), Sold (Predaj, 2016) či Crooked House (Hadí brloh, 2017) podľa predlohy knihy Agathy Christie.

V Spojenom kráľovstve na scéne malého londýnskeho divadla Donmar Warehouse mohli diváci herečku vidieť v roku 2009 v postave Nory v inscenácii rovnomennej Ibsenovej klasickej drámy. Na divadelné dosky sa vrátila znovu v roku 2014 v hre amerického dramatika Tennessee Williamsa s názvom A Streetcar Named Desire (u nás známa Električka zvaná túžba). Kritika písala o životnom úspechu hereckej divy.

Agentka Scullyová (54) bez
Galéria fotiek (6)
Zdroj: Gravitas Ventures

V januári 2018 si prevzala plaketu a odhalila svoju hviezdu na Chodníku slávy v Hollywoode. Predstaviteľka agentky Scullyovej zo seriálu Akty X poďakovala svojim fanúšikom s pokorou.

Gillian Anderson pôsobí aj ako aktivistka a spisovateľka a objavuje sa v množstve televíznych projektov – seriál The Fall, televízna adaptácia Hannibala či American Gods. Je vášnivou zberateľkou umenia a angažuje sa aj v humanitárnych a charitatívnych organizáciách.

A napriek tomu, že dnes oslavuje 54 rokov, vyzerá skvelo. na sociálnych sieťach sa nebojí publikovať ani fotografie bez mejkapu, na ktorých pôsobí veľmi mladistvo. 

Agentka Scullyová (54) bez
Galéria fotiek (6)
Zdroj: Instagram GA

Okrem toho nedávno ukázala, že aj jej zmysel pre humor je akýsi mladícky. Zapózovala si pri umelých kaktusoch, ktoré jej svojimi výčnelkami pripomínali mužské pohlavné orgány. „Penis of the day,” napísala k záberu, vo voľnom preklade penis na dnešný deň. 

Agentka Scullyová (54) bez
Galéria fotiek (6)
Zdroj: Instagram GA

Agentka Scullyová (54) bez mejkapu: Vyzerá totálne mlado a... fotí sa s "penismi"!

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články