Piatok, 24. september 2021. Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

Zo syna slovenského "mafiána" je riadny fešák: Pri narodení nevážil ani 1 kg!

Peter Batthyány
Peter Batthyány
Zdroj: Instagram
25.07.2021 00:01

BRATISLAVA - Peter Batthyány, ktorý dnes oslavuje svoje 55. narodeniny, je Slovákom veľmi dobre známy. Srdcia fanúšikov si získal ako mafián Banán a teta Márgit v seriáli Mafstory, či ako policajný kapitán Maroš Nagy v počine Profesionáli. A hoci talentovaného tanečníka a herca poznáme ako veselého človeka, v živote si prešiel aj poriadne náročnými chvíľami.


Peter Batthyány sa narodil 25. júla 1966 v Bratislave. Z otcovej strany je pokračovateľom šľachtického rodu Batthyanyovcov. Jeho babka pochádzala zo slávneho budapeštianskeho rodu Széchényiovcov.

Vyštudoval džokejskú školu a istý čas bol profesionálnym dostihovým jazdcom. Avšak chýbala mu potrebná výška, takže sa jeho kroky začali uberať iným smerom. Peter sa venoval tancu, vďaka ktorému sa dokonca stal majstrom Európy v electric boogie.

VIDEO: Peter Batthyány predviedol svoje tanečné nadanie aj v šou Neskoro večer.

Jeho herecké začiatku siahajú do divadiel Stoka a Ludus. Pôsobil tiež v GUnaGU. Mnohí Slováci si ho spájajú s dvojrolou v obľúbenom jojkárskom seriáli Mafstory, kde stvárnil svojského Banána a jeho mamičku Márgit. Rovnako úspešný bol aj počin Profesionáli z policajného prostredia, kde stvárnil kapitána Maroša Nagya. 

VIDEO: Peter Batthyány ako mafián Banán. UPOZORNENIE! Úryvok obsahuje vulgarzimy. 

V posledných rokoch sa Batthyány z televíznych obrazoviek vytratil. Istý čas skúšal šťastie ako youtuber. 

Čo sa týka súkromia, s prvou manželkou Jarmilou má dcéru Petru. Ich vzťah bol dlhé roky komplikovaný, avšak napokon si k sebe našli cestu. 

Peter Batthyány s dcérou Petrou.
Zo syna slovenského
Zdroj: Jan Zemiar

S druhou, dnes už tiež exmanželkou, Dagmar ho spája syn Matúš. Prominentná dvojica sa v rozhovoroch nikdy netajila tým, že ho príchod na svet bol poriadne dramatický. Matúš sa narodil v šiestom mesiaci tehotenstva s krvácaním do mozgu. Vážil len 990 gramov. Je takmer zázrak, že prežil,“ prezradila pre Šarm blondínka, ktorá mnohým mamičkám s podobným osudom dodáva nádej. „Musela som pracovať s jeho mozgovými štruktúrami, aby ich správne využíval. Bolo to pre nás aj pre lekárov náročné. Potreboval neustálu opateru a pomoc. A tej sa mu, našťastie, dostalo,“ dodala.

Matúš síce trpí dyslexiou a dysgrafiou, avšak vyrástol z neho ozaj sympatický mladý muž, ktorý robí rodičom nepochybne radosť.  

Batthyányho druhá manželka - Dagmar so synom Matúšom, ktorý pri narodení vážil len 990 gramov.
Zo syna slovenského
Zdroj: Jan Zemiar


Galéria

Peter Batthyány Peter Batthyány ako teta

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/zuz
FOTO: Instagram, TV Joj, Ján Zemiar;
VIDEO: TV Joj, RTVS

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články