°C

Štvrtok, 4. marec 2021. Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich.

Známy hokejista má doma fešnú ženu i dcéry: Páni, Rišo, to sú kočky!

Richard Lintner
Richard Lintner
Zdroj: SITA
15.11.2020 00:01

TRENČÍN - Vydarili sa mu! Meno Richard Lintner (43) je dobre známe všetkým fanúšikom hokeja. A nielen im. Dnešný oslávenec totiž patrí medzi úspešných Slovákov, ktorí sú verejnosti ozaj sympatickí. Okrem úspechov v športe sa však môže pochváliť aj krásnou rodinkou. S manželkou Danielou totiž majú tri dcéry, z ktorých rastú hotové krásavice.


Richard Lintner sa narodil 15. novembra 1977 v Trenčíne. Jeho otec bol profesionálny futbalista. Takže okrem hokeja sa v detstve venoval i tomuto športu. V extralige debutoval v sezóne 1995/96 v klube Dukla Trenčín. Počas svojej kariéry vystriedal viacero klubov. Pôsobil nielen na Slovensku a v Amerike, ale aj vo Švédsku, Švajčiarsku a Bielorusku.

Richard Lintner
Zdroj: Instagram

Lintner, prezývaný aj Citrón, reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta v rokoch 2001, 2002 (zlato), 2003 (bronz), 2004, 2005 a 2010. Pôsobil tiež ako spolukomentátor a bol šéfom spoločnosti Pro Hokej, ktorá zastupuje kluby Tipsport ligy. 

Čo sa týka súkromia, športovec si zobral za ženu svoju stredoškolskú lásku - Danielu. Spolu majú dcéru Kristínu, ktorá slávnemu tatkovi robila spoločnosť na tohtoročnom Plese v opere, i dvojičky Simonu a Nikolu. 

Richard Lintner so svojimi dvojičkami.
Richard Lintner
Zdroj: Instagram

Lintnerova najstaršia dcéra Kristína.
Richard Lintner
Zdroj: Instagram

Richard Lintner s manželkou Dankou a dcérami.
Richard Lintner
Zdroj: Instagram
 


Galéria

Nástroje k článkuFOTO: Ples v opere, Instagram

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články