°C

Štvrtok, 29. október 2020. Meniny má Klára, zajtra Šimon, Simona.

Slávny pretekár si nabalil Češku a potom... Trapaaas!

Mika Häkkinen
Mika Häkkinen
Zdroj: TASR
28.09.2020 00:01

VANTAA - Bývalý dvojnásobný majster sveta Formuly 1 v roku 2008 požiadal o rozvod s manželkou Erjou. Už nejaký čas totiž Mika Häkkinen žil s Češkou Markétou, ktorá je dnes už jeho ženou. Nikoho teda zrejme neprekvapilo, keď pred pár rokmi práve Lietajúci Fín otváral český Ples v opere. Lenže skončilo to trapasom.


Mika Pauli Häkkinen sa narodil 28. septembra 1968. Už ako päťročný jazdil na motokárach a dokonca vyhrával regionálne závody. Nakoniec ho to v roku 1991 priviedlo až do Formuly 1, kde začal jazdiť v tíme Lotus. 

Neskôr prešiel do tímu McLearen ako testovací jazdec. V roku 1997 potom vyhral svoj prvý závod. A už o rok neskôr získal prvý majstrovský titul. Tento úspech zopakoval aj v roku 1999. 

Mika Häkkinen
Zdroj: TASR

Häkkinen aktívne jazdil do roku 2001, kedy ohlásil, že potrebuje prestávku. Nakoniec v polovici roku 2002 vyšlo najavo, že odchádza do dôchodku, čo sa týka závodov F1. 

Neskôr sa ešte objavil v závodoch DTM. Posledné preteky vyhral v roku 2007, koncom tohto roka skončil aj s týmto športom. 

Mika Häkkinen
Zdroj: TASR

Po skončení jazdeckej kariéry sa dramaticky zmenil aj jeho život. V roku 2008 s manželkou Erjou, s ktorou má syna a dcéru, ohlásili, že sa rozvádzajú. Od roku 2007 už Mika žil s Češkou Markétou Remešovou. 

Dnes je Markéta už jeho manželkou a majú spolu dcéru a dvojičky – dievčatko a chlapčeka. „Starajte sa o svoje manželstvo každý deň, buďte vďační každú minútu a buďte milovaní každú sekundu,” napísala pred pár týždňami k spoločnej fotografii na Instagrame. 

Slávny pretekár si nabalil
Zdroj: Instagram MK

Keďže je Mika takto spätý s Českou republikou, v roku 2015 prijal ponuku otvoriť Ples v opere. Slávnostná udalosť však skončila trapasom. Úlohou legendárneho pilota F1 bolo udrieť do obrovského gongu a pomyselne tak odštartovať honosné podujatie. 

Bývalý majster sveta ale vložil do svojej povinnosti takú silu, že sa veľký kus železa poriadne rozkýval a pred zrakmi všetkých hostí zletel na zem a spôsobil obrovský hluk. „Toto je doposiaľ najväčší zážitok Mikovej nejazdeckej kariéry. Žiadny strach, zajtra to bude hitom youtube,“ zareagoval moderátor večera Leoš Mareš. 

Slávny pretekár si nabalil
Zdroj: Blesk.cz

Slávny pretekár si nabalil
Zdroj: Blesk.cz

Slávny pretekár si nabalil
Zdroj: Blesk.cz


Galéria

Mika Häkkinen Mika Häkkinen Mika Häkkinen Mika Häkkinen s českou

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články