Kedysi robila v TN Markízy: Takto vyzerá 16 rokov po odchode! | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Kedysi robila v TN Markízy: Takto vyzerá 16 rokov po odchode!

Ľudmila Farkašovská
Ľudmila Farkašovská
Zdroj: Facebook ĽF
22.11.2019 00:01

BRATISLAVA - Jej meno je známe z Televíznych novín Markízy, kde robila redaktorku. Jej manžel neskôr pôsobil ako moderátor hlavného spravodajstva. Ona v tom čase mala za sebou rovnakú skúsenosť z RTVS a aktuálne sa Ľudmila Farkašovská (57) už dlhé roky angažuje v komunálnej politike.


Ľudmila Farkašovská sa narodila 22. novembra 1962. Študovala arabčinu, ruštinu a angličtinu ako prekladateľka. Kedysi pracovala v Československej televízii ako hlásateľka spolu s Milošom Bubánom a Soňou Müllerovou. Bolo ju počuť aj v Československom rozhlase, potom niekoľko rokov pôsobila ako redaktorka v BBC. 

Po návrate na Slovensko pracovala v spravodajskom servise pre isté rádio a neskôr pre televíziu Markíza. Objavovala sa v reportážach, ktoré pripravovala pre Televízne noviny.

Kedysi robila v TN
Zdroj: Eurotelevízia

Na jeseň 2003 prešla do RTVS, kde dostala post moderátorky hlavného spravodajstva. Zaujímavé je, že v roku 2007 na rovnakú pozíciu v Markíze nastúpil jej manžel Karol Farkašovský, ktorý vytvoril moderátorskú dvojicu s Miriam Kalisovou. 

Ľudmila sa neskôr začala venovať politike. V roku 2005 sa stala poslankyňou zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja. 

Kedysi robila v TN
Zdroj: SITA

Farkašovská má dcéru Ľudmilu z predchádzajúceho manželstva, s Karolom Farkašovským má syna Petra a dcéru Danku. 

Kedysi robila v TN
Zdroj: Facebook ĽF


Galéria

Ľudmila Farkašovská Ľudmila Farkašovská koncom roka Ľudmila Farkašovská sa angažuje Ľudmila Farkašovská Ľudmila Farkašovská v roku Ľudmilin manžel Karol Farkašovský

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články