Streda, 8. december 2021. Meniny má Marína, zajtra Izabela.

Fešný princ z Popelky: O 35 rokov mladšia manželka a... syna splodil pred 70-kou!

Pavel Trávníček
Pavel Trávníček
Zdroj: Tv Prima
26.10.2021 00:01

PRAHA - Herec Pavel Trávníček si získal srdcia diváčok ako princ v rozprávke Tři oříšky pro Popelku. Dnes však oslavuje už 71 rokov. Za manželku má o 35 rokov mladšiu brunetku Moniku, ktorá mu pred pár rokmi priviedla na svet syna Maximiliána.


Pavel Trávníček sa narodil 26. októbra 1950, jeho mama Anna pochádzala zo Slovenska. Študoval v Brne na JAMU, kde ho režisér Václav Vorlíček oslovil s ponukou do rozprávky Tři oříšky pro Popelku. 

Fešný princ z Popelky:
Zdroj: FS Barrandov

Pavel okamžite súhlasil, počas natáčania však narazili na malý problém – výrazný moravský prízvuk. Trávníčka preto v rozprávke daboval iný herec, ktorý mal podobne zafarbený hlas. 

Rozprávka prakticky odštartovala jeho kariéru, hral v mnohých televíznych filmoch a seriáloch. V rámci dabingu prepožičal svoj hlas napríklad Alanovi Aldovi (Hawkeye Pierce) v seriáli MASH. Stal sa aj známym moderátorom. Uvádzal napríklad pesničkovú reláciu DoReMi. 

Linda Finková a Pavel Trávníček
Fešný princ z Popelky:
Zdroj: TV Barrandov

Práve pri nakrúcaní spoznal svoju štvrtú manželku Moniku. Tá si prišla zaspievať a Pavel jej vtedy položil jemne prorockú otázku: A kedy sa budete vydávať? Vtedajšia stredoškoláčka ani nemohla tušiť, že práve on sa neskôr stane jej manželom. 

Iskra preskočila pri druhom stretnutí v divadle, kde mu pripomenula, že sa už predtým videli. A vymenili si čísla. Dnes už majú spolu syna Maximilána, ktorý v decembri oslávi 5 rokov. Ich vzťah však neprechádza práve ideálnym obdobím.

Fešný princ z Popelky:
Zdroj: Profimedia


Galéria

Pavel Trávníček Pavel Trávníček získal úlohu Linda Finková a Pavel Pavel Trávníček s manželkou Pavel Trávníček Pavel Trávníček s manželkou Pavel Trávníček v rozprávke Pavel Trávníček

Nástroje k článku


Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články