Smrť hudobníka z Tublatanky: Vôbec netušil, že je na tom tak zle... | Topky.sk

Utorok, 23. júl 2019. Meniny má Oľga, zajtra Vladimír.

Smrť hudobníka z Tublatanky: Vôbec netušil, že je na tom tak zle...

Juraj Černý
Juraj Černý
Zdroj: foto: tv joj
26.02.2019 00:01

BRATISLAVA - Bolo to náhle e neuveriteľné pre každého, kto ho poznal - či už osobne alebo ako bubeníka z Tublatanky a Slobodnej Európy. Juraj Černý totiž zomrel len vo veku 54 rokov. Osudným sa mu stalo prasknuté črevo, ktoré ho pripravilo o život 26. februára 2016.


Juraj Černý sa narodil 10. júla 1961. Preslávil sa v kapele Tublatanka, ktorú založil s Maťom Ďurindom v roku 1982. Neskôr hral aj v kapele Slobodná Európa. 

Černý vyštudoval dokumentárnu tvorbu a po odchode z Tublatanky sa venoval práve tejto oblasti. Robil napríklad scenáre k jojkárskej Súdnej sieni a venoval sa aj réžii v dabingovom štúdiu. 

Smrť hudobníka z Tublatanky:
Zdroj: youtube/MuzikaCS

Smrť hudobníka z Tublatanky:

Jeho náhle úmrtie 26. februára 2016 zasiahlo jeho rodinu, kolegov hudobníkov, hercov, ktorých viedol v dabingu, a samozrejme aj fanúšikov. Podľa našich informácií mu prasklo črevo. 

Ako nám v tom čase prezradil Jurajov starší brat Vlado Černý, bubeník mal dlhodobo problémy s črevami a dodržiaval špeciálnu životosprávu. Keď začal pociťovať bolesti, naplánoval si na piatok návštevu lekára. Vôbec netušil, že je to s ním naozaj vážne, že niekoľko dní môže znamenať rozdiel medzi životom a smrťou. No už v stredu prišlo k osudnej komplikácii a Černý skončil v nemocnici. V piatok nakoniec vydýchol naposledy. 

Jurajovou láskou bola dlhé roky moderátorka Jana Hospodárová.
Jana Hospodárová a Juraj


Galéria

Juraj Černý Juraj Černý začínal v Juraj Černý hral aj Jurajovou láskou bola dlhé

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články