Chladná kráska zo seriálu Sanitka: Vyzerá parádne aj po 34 rokoch | Topky.sk

Štvrtok, 27. jún 2019. Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta.

Chladná kráska zo seriálu Sanitka: Vyzerá parádne aj po 34 rokoch

Eva Hudečková
Eva Hudečková
Zdroj: Jaroslav Trousil
03.12.2018 00:01

PRAHA - Eva Hudečková patrí herečkám, ktoré oplývajú talentom, aj peknou tváričkou. Diváci sa o tom mohli presvedčiť v seriáli Sanitka, či vo filmoch Což takhle dát si špenát alebo Jak utopit doktora Mráčka. V roku 1984 ale s touto profesiou prestala. Dnes je z nej spisovateľka.


Eva Hudečková sa narodila 3. decembra 1949 s priezviskom Trejtnarová. Pri práci sa stretla s husľovým virtuózom Václavom Hudečkom a sú svoji už 40 rokov. 

Eva Hudečková v roku 1976
Chladná kráska zo seriálu
Zdroj: FS Barrandov

Eva pre režisérov predstavovala talentovanú a krásnu ženu. Možno pre jej exotický zjav ju často obsadzovali do úloh sebavedomých až panovačných krások, niekedy doslova až potvor. 

Aj v seriáli Sanitka pôsobila často chladno a akoby nad vecou, citovo nezaangažovane. Okrem toho sa objavila napríklad aj v seriáli My všichni školou povinní, či vo filmoch Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Zítra to roztočíme, drahoušku...!, Anděl s ďáblem v těle alebo Fešák Hubert. 

V komédii Jak utopit doktora Mráčka sa Eva Hudečková objavila ako blondína.
Chladná kráska zo seriálu
Zdroj: FS Barrandov

Po roku 1984 Hudečková odmietala filmy poplatné režimu a zmenila profesiu. Stala sa spisovateľkou, je tiež autorkou scenárov. 

Dnes Eva Hudečková slávi 69 rokov a vyzerá stále skvelo. Nestratila svoju povestnú iskru a hoci často hrala chladné krásky, je dôkazom, že najkrajšou ozdobou ženy je jej úsmev. 

Chladná kráska zo seriálu
Zdroj: Profimedia


Galéria

Nástroje k článku


ZDROJ: ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články