°C

Pondelok, 24. február 2020. Meniny má Matej, zajtra Frederik, Frederika.

Bugár prehovoril o Ficovej prvej reakcii na voľby: Nebol nadšený

Béla Bugár
Béla Bugár
Zdroj: SITA/Diana Černáková
07.11.2017 10:44

BRATISLAVA - Premiér a predseda Smeru-SD Robert Fico nebol na pondelkovom (6. 11.) stretnutí lídrov koaličných strán z výsledkov krajských volieb nadšený, nehovoril však ani o obrovskej rane. Každá strana z toho však chce vyvodiť dôsledky. Na utorkovej tlačovej konferencii to povedal predseda Mosta-Híd Béla Bugár.


Iným politickým subjektom sa však venovať nechcel. Nás vždy porovnávajú s SMK. My sme mali v krajoch na konci volebného obdobia deväť poslancov, teraz máme desať. Vznikli sme pred siedmimi rokmi a ťažko sa nám hľadajú v regiónoch ľudia, ktorí by vedeli preraziť. Preto sme si povedali, že skúsime mladých ľudí. Vyskúšali sme to v Trnavskom a Košickom kraji. V Trnave nám to nevyšlo, v Košiciach áno,” povedal. Bugár však vie, že Most-Híd musí regióny posilniť. „Lebo bez toho budeme hlavne a len celoslovenská strana,” tvrdí.

Predseda Mosta-Híd uznal, že vstupom jeho strany do koalície so Smerom-SD a SNS jej najmä v Bratislave ubudli hlasy. „Ale treba sa pozrieť na to, aká bola možnosť po týchto voľbách. Keby vznikla široká koalícia bez Smeru-SD a Mariana Kotlebu (ĽSNS), máme už predčasné voľby,” myslí si.

Robert Fico
Zdroj: SITA/Diana Černáková

Bugár je presvedčený, že v tejto koalícii sa im darí. „Čo je v programovom vyhlásení vlády, to plníme. Myslíte si, že keby sme neboli v tejto vláde, vyriešili by sa amnestie? Je tu rozdiel v porovnaní s tým, ako vládla prvá či druhá Ficova vláda. My sme za to zaplatili daň. Atmosféra nie je tejto koalícii žičlivá, ale je to jediná alternatíva,” dodal.


Galéria

Béla Bugár Robert Fico

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/Diana Černáková

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články