Nedeľa, 28. máj 2023. Meniny má Viliam, zajtra Vilma.

Zadymená domácnosť? Doprajte si detox aj u vás doma

Galéria fotiek (4)
Zdroj: PMI

Veľa sa hovorí o detoxe nášho organizmu, ale čo tak tá naša domácnosť? Veď aj tá si zaslúži svieži májový vzduch, ktorý je poznačený vôňou kvetov. Prečo si to pokaziť cigaretovým zápachom a radšej neodložiť cigarety bokom? Skúste to bez dymu aj v máji a ideálne, ak vám to vydrží čo najdlhšie – navždy...


Užite si máj – mesiac lásky bez cigaretového dymu a so sviežim dychom. Cigaretový dym je nielen škodlivý, ale navyše znepríjemňuje atmosféru v interiéri, pri stretnutiach, ale aj počas bežných aktivít vonku. Dokáže sa svojho spoločníka „držať“ skutočne dlho. Cigaretový dym sa zostáva po ňom zápach vo vlasoch, na pokožke, cítiť ho na končekoch prstov a tiež z dychu a je nechceným spoločníkom dospelých fajčiarov a ich okolia.

Domácnosť dospelého fajčiara je, žiaľ, poznačená týmto zápachom, pretože dym sa drží aj na oblečení, kabátoch a bundách. Vďaka technológiám však existuje riešenie aj pre tých dospelých fajčiarov, ktorí sa svojho zlozvyku nevedia alebo nechcú vzdať a ich okolie si túto zmenu všimne a najmä pocíti okamžite. Vďaka bezdymovým alternatívam už nehrozia dymom nasiaknuté odevy ani dych.

Zadymená domácnosť? Doprajte si
Galéria fotiek (4)
Zdroj: PMI

Elegantná a štýlová IQOS ILUMA v mnohých farebných prevedeniach a modernom dizajne môže práve im podať pomocnú ruku. A oni už dnes naozaj nemusia fajčiť, aby si vychutnali tabak a navyše bez dymovej pachute. 

Vedeli ste, že pri horení cigarety vzniká veľké množstvo škodlivých látok a typická spálená chuť? Alebo, že cigarety sťažujú dýchanie?

Jedným z pretrvávajúcich mýtov je, že ochorenia spojené s fajčením – a to i rakovinu – spôsobuje samotný nikotín. Existuje pritom všeobecný vedecký konsenzus, že príčinou zdravotných ťažkostí sú škodlivé látky vznikajúce pri spaľovaní tabaku. Takto vzniká decht – zvyšok dymu po zhorení cigarety, ktorý je zmesou chemických zlúčenín s obsahom karcinogénnych a toxických látok. Nikotín teda nie je hlavnou príčinou chorôb spojených s fajčením. Tou sú škodlivé chemické látky v cigaretovom dyme, ktoré vznikajú pri horení tabaku.

Zadymená domácnosť? Doprajte si
Galéria fotiek (4)
Zdroj: PMI

Nahrievaný tabak chutí inak než cigarety

Bezdymové zariadenie IQOS ILUMA tabak iba nahrieva, nespaľuje ho. Tým zachováva jeho typickú a skutočnú chuť, súčasne však vzniká o 95 % menej škodlivín v porovnaní s klasickými cigaretami, čo však nepredstavuje zníženie rizika o 95 %. Po úplnom prechode na IQOS môžu dospelí užívatelia lepšie dýchať, ako keby pokračovali vo fajčení, čo dokazuje aj šesťmesačná klinická štúdia vykonaná v USA s 984 dospelými fajčiarmi.

Zadymená domácnosť? Doprajte si
Galéria fotiek (4)
Zdroj: PMI

A dobrou správou pre dospelých fajčiarov je aj fakt, že aerosól sa nedrží na pokožke, vo vlasoch a necítiť ho ani z dychu či končekov prstov.​ A tak si môžu vychutnať májovú bezdymovú romantiku...

Bezdymové zariadenia IQOS nie sú bez rizika. Dodávajú nikotín, ktorý je návykový. Sú určené len pre dospelých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo užívaní iných nikotínových výrobkov.

- reklamná správa - 

Zadymená domácnosť? Doprajte si detox aj u vás doma


Najčítanejšie články