Streda, 1. december 2021. Meniny má Edmund, zajtra Bibiana.

Londýn ešte nepredstavil svoju víziu budúcich vzťahov po brexite, uviedol Barnier

Hlavný vyjednávač EÚ pre brexit Michel Barnier reční o brexite v sídle EÚ
Hlavný vyjednávač EÚ pre brexit Michel Barnier reční o brexite v sídle EÚ
Zdroj: FOTO TASR/AP
09.02.2018 14:45

BRUSEL - Británia ešte stále nenačrtla svoju konkrétnu predstavu o fungovaní budúcich vzťahov medzi Bruselom a Londýnom po vystúpení Spojeného kráľovstva z Európskej únie. Povedal to v piatok hlavný vyjednávač EÚ pre brexit Michel Barnier s tým, že Brusel podľa neho už viackrát vyzval Londýn, aby bol pokiaľ ide o podobu budúcich vzťahov zrozumiteľnejší.


Barnier povedal v piatok novinárom, že svojho britského rezortného kolegu - ministra pre brexit Davida Davisa - tento týždeň upozornil, že "nastal čas prijať rozhodnutia". Británia mala v piatok v Bruseli predstaviť viac detailov ohľadne podoby budúcich vzťahov s Bruselom. Barnier však novinárom povedal, že stretnutie britská strana z organizačných dôvodov zrušila.

Londýn zatiaľ svoje pozície ohľadom prechodného obdobia nezverejnil. Očakáva sa, že britská premiérka Theresa Mayová tak urobí najneskôr 23. februára na neformálnom summite EÚ v Bruseli. Dátum vystúpenia Británie z EÚ bol stanovený na 29. marca 2019, prechodné obdobie by malo trvať do konca roku 2020.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články