°C

Pondelok, 25. máj 2020. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

Veľká ANKETA slovenských osobností: Koho budú voliť za prezidenta!

Dovolenka so Zorou Czoborovou vás dostane do formy
Dovolenka so Zorou Czoborovou vás dostane do formy
12.02.2014 10:37

BRATISLAVA - Futbalový reprezentant Róbert Vittek, moderátorka Alena Heribanová, režisér Juraj Jakubisko a ďalší sa otvorene prihlásili k podpore Roberta Fica za prezidenta. Topky.sk náhodne oslovili viacero osobností spoločenského, športového a umeleckého života. Pozrite si, kto bude koho voliť a kto naopak voliť nechodí.


Ján Filc, bývalý tréner hokejovej reprezentácie

Veľká ANKETA slovenských osobností:
Zdroj: SITA

Dôvodov, pre ktoré by som rád videl Andreja Kisku vo funkcii prezidenta, je viac. Popri jeho osobných kvalitách a manažérskych skúsenostiach vystupuje hlavne v poslednom období do popredia jeho nezávislosť od politických strán a ich záujmov. Som presvedčený, že inštitút prezidenta má i napriek nášmu systému parlamentnej demokracie dostatočnú silu na presadzovanie a ochranu záujmov občanov Slovenska voči politickej moci reprezentovanej silnými politickými stranami. Andrej Kiska je kandidátom, ktorý bude vedieť nástroje inštitútu prezidenta Slovenska používať v prospech skutočne demokratického vývoja našej spoločnosti.

Miro Konôpka, automobilový pretekár

Veľká ANKETA slovenských osobností:
Zdroj: SITA

Skutočne ešte neviem, koho budem voliť. Zrejme to bude niekoho z dvojice Radoslav Procházka a Milan Kňažko. Ak do druhého kola postúpia kandidáti, ktorí zatiaľ majú najviac preferencií, tak budem voliť Andreja Kisku.

Martin Babjak, operný spevák

Veľká ANKETA slovenských osobností:
Zdroj: SITA

Budem voliť profesora Fischera. Poznáme sa veľmi dlho. Poznám ho nielen ako skvelého odborníka, ktorý pomohol mne a mojim blízkym, keď som ho o to poprosil, ale aj ako skvelého človeka. Zažili sme spolu krásne chvíle. Je to môj priateľ.

Laco Lučenič, hudobník

Laco Lučenič
Zdroj: SITA

Myslím si, že pán Milan Kňažko je konečne kandidátom, ktorý neprejde len kritériami voľby “z núdze cnosť”, ale svojimi aktívami a aj pasívami je v pozícii človeka, ktorý môže navrátiť postu hlavy štátu dôstojnosť a dať mu primeraný status - bez servilnosti, tendenčných rozhodnutí a ďalších prvkov, na ktoré si už pomaly zvykáme a ktoré robia z občanov Slovenska zmanipulované a apatické stádo. Vďaka distingvovanému vystupovaniu a znalosti jazykov je pán Kňažko zároveň zárukou dôstojnej reprezentácie v zahraničí, ktorá je v dnešnej situácii dôležitá a ktorej deficit pociťujú asi všetci triezvo rozmýšľajúci obyvatelia tejto krajiny.

Michal Kováč, bývalý prezident SR

Michal Kováč
Zdroj: SITA

Zúčastním sa, pokiaľ mi to dovolí zdravotný stav. Ešte však neviem, koho budem voliť. Myslím si, že je neslušné, aby sa bývalí prezidenti vyjadrovali, koho budú voliť.  

Rudolf Schuster, bývalý prezident SR

Veľká ANKETA slovenských osobností:

Pôjdem voliť v prvom a aj v druhom kole prezidentských volieb. No neprezradím, koho budem voliť. Nechcem sa totiž stať súčasťou predvolebnej kampane.

Jozef Banáš, spisovateľ

Veľká ANKETA slovenských osobností:
Zdroj: Topky.sk

Voliť pôjdem. Nie som z toho však až taký vzrušený, lebo právomoci prezidenta nie sú bohviečo. Mám pravidlo, že v demokratickej spoločnosti neodpovedám na dve otázky: Koľko zarábam a koho budem voliť.

Albert Marenčin, vydavateľ kníh

Albert Marenčin Foto: Laco Palmai
Albert Marenčin

Pôjdem voliť. Tieto voľby sľubujú podobnú súťaž, aká bola v Česku a to ma bavilo. Nebudem voliť hlavu a ani chvost preferencií. Hlavu nebudem preto voliť, lebo mám pocit, že už je príliš koncentrovaná moc a nebolo by dobré, keby sa moc ďalej utužovala a rozširovala. Svojím hlasom to skúsim vrátiť. Pôjdem voliť môjho obľúbeného herca a protagonistu Nežnej revolúcie. Je pravda, že z pravicových kandidátov mi však nevadí takmer žiaden.

Oliver Andrásy, humorista a moderátor

Veľká ANKETA slovenských osobností:

Pôjdem voliť. Aj keď výber z môjho pohľadu nie je bohvieaký. Myslím si, že nie je dobré, ak je prezident stranícky reprezentant. Nie je podľa mňa dobré, ak čelní predstavitelia politických strán chcú byť prezidentmi. Prezident by mal byť všeobjímajúcou osobnosťou, ktorá je nad politickými stranami. Mne z tohto vychádza, že Andrej Kiska je najbližšie k mojej predstave prezidenta, hoci ho nepoznám a ani raz som sa s ním nestretol.  Keby kandidoval Milan Lasica, tak by som rozhodne volil jeho.  

Boris Kollár, podnikateľ

Veľká ANKETA slovenských osobností:

Určite pôjdem voliť. Prezident by mal byť absolútne nestranný. Nenahovárajme si, že pán Fico bude prezidentom pre všetkých. Bol by hlavou štátu asi len pre 40 percent ľudí, ktorí volia Smer – SD. Skutočne by som preferoval človeka, ktorý je mimo politických strán. Rozhodujem sa preto medzi Andrejom Kiskom a Milanom Kňažkom. 

Ivana Christová, podnikateľka a bývalá miss Československa

Slovenka roka 2012
Zdroj: Jan Zemiar

Určite za prezidenta budem voliť Andreja Kisku. Bol by osviežením slovenskej politickej scény.  Vážim si ho ako podnikateľa a aj ako človeka, ktorý pracuje pre najslabších a najzraniteľnejších ľudí. Priniesol by refresh do politiky. Čítala som o ňom dve knihy. Pripadá mi bezúhonný. Nehovorím však, že iní nie sú. Vnímam ho ako nádej pre všetkých. Je to človek, ktorý postupne krok po kroku dosiahol svoje túžby a sny. Myslí na ostatných a to je podľa mňa rozhodujúca vlastnosť, ktorú by mal mať slovenský prezident.

Juraj Kemka, herec

Juraj Kemka
Zdroj: Facebook

Môžem povedať len jedno, a to, že určite nebudem voliť Fica.

Marián Miezga, herec

Marián Miezga a Helena
Zdroj: L+S

Určite pôjdem voliť. Vyzývam aj ostatných, aby išli k voľbám. No nepoviem, koho budem voliť. Je to moja súkromná vec.

Zora Czoborová, fitnes trénerka

Veľká ANKETA slovenských osobností:
Zdroj: Jan Zemiar

Určite pôjdem voliť. Považujem to za veľmi dôležité. Budem voliť Milana Kňažka. Vážim si ho ako človeka. Je to osobnosť. Som presvedčená, že by dobre reprezentoval našu krajinu v zahraničí. Bol by prezidentom, ktorý by nemlčal pri rôznych kauzách. Bolo by o ňom počuť. Verím, že napriek obmedzeným kompetenciám by pozitívne ovplyvňoval aj dianie v parlamente.

Peter Živner, choreograf a tanečník Čarovné ostrohy

Veľká ANKETA slovenských osobností:

Pokiaľ sa nič vážne nestane, svoj hlas dám Milanovi Kňažkovi. Je pre mňa symbolom slobody a zápasu Slovenska o demokraciu. Som presvedčený, že bude lepšie pre krajinu, ak prezident nebude z toho istého zoskupenia ako ostatní najvyšší ústavní činitelia. Mám rád jeho humor a vážim si ho ako človeka.

Lasky, spevák skupiny Para

Veľká ANKETA slovenských osobností:

Ešte neviem, koho budem voliť. Zrejme si budem hádzať mincou alebo budem robiť ententyčky...

Katarína Hasprová, muzikálová speváčka

Veľká ANKETA slovenských osobností:
Zdroj: Jan Zemiar

Nechodím k voľbám. A nezúčastním sa ani týchto. Takto som sa rozhodla v posledných rokoch. Umelec by sa nemal miešať do politiky.

Peter Bič, spevák a frontmen Peter Bič Projekt

Peter Bič (vľavo)
Veľká ANKETA slovenských osobností:
Zdroj: Martin Hudák

Nechodím voliť.


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: Topky.sk, lb
FOTO: SITA, topky.sk, TV Markíza, Ján Zemiar, Juraj Kemka, L+S, Martin Hudák

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články