°C

Štvrtok, 29. október 2020. Meniny má Klára, zajtra Šimon, Simona.

O žiadnej politickej podpore som nerokoval, ani sa o ňu neuchádzam, hovorí Ftáčnik

Milan Ftáčnik
Milan Ftáčnik
Zdroj: SITA
29.10.2017 19:15

BRATISLAVA - Kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Milan Ftáčnik nechce byť spájaný s podporou žiadnej politickej strany. Bývalý primátor Bratislavy to zdôraznil v reakcii na medializované informácie, že krajský predseda strany Smer-SD Martin Glváč v internom liste požiadal spolustraníkov, aby v krajských voľbách dali Ftáčnikovi hlas.


"So žiadnou politickou stranou, ani so stranou Smer-SD som o podpore nerokoval. Nemám žiadne dohody s politickými stranami, ani záväzky," uviedol Ftáčnik. "Hlasy voličov, nech už je ich politická preferencia akákoľvek, si budem vážiť a budem ich vnímať ako podporu pre môj program a hodnoty, ktorým verím," dodal.

O tom, že Smer-SD má vo voľbách predsedu BSK podporovať Ftáčnika, informoval Denník N. Na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) je v súčasnosti 17 kandidátov – deväť nezávislých, ôsmi sú nominantmi politických strán či koalícií. Kandidátom na predsedu BSK je poslanec Národnej rady SR Juraj Droba, ktorý má podporu SaS, OĽaNO, NOVA, SMK-MKP, OKS, Zmeny zdola a Demokratickej únie Slovenska. Taktiež psychologička a predsedníčka Strany zelených Slovenska Natália Hanulíková, publicista a politik Daniel Krajcer, ktorý je kandidátom Mosta-Híd, SKOK-u a Strany zelených.

Šéfom BSK chce byť aj pedagóg Marián Leinerovič s podporou Nového parlamentu, farmaceut Milan Lopašovský, ktorého navrhuje Strana moderného Slovenska. Kandidátom SNS je štátny tajomník rezortu diplomacie Lukáš Parízek. Komunistická strana Slovenska nominovala prekladateľa Jalala Suleimana a Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku kultúrno-osvetového pracovníka Andreja Trnovca.

Medzi nezávislými kandidátmi na predsedu BSK je okrem Milana Ftáčnika i publicista Rastislav Blaško či starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý, taktiež podnikateľ Jozef Danko i súčasný šéf kraja Pavol Frešo. Kandiduje i podnikateľ Martin Jakubec, novinár na voľnej nohe Ľubomír Huďo, starosta bratislavských Vajnôr Ján Mrva a IT špecialista i bratislavský mestský poslanec Jozef Uhler.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články