Šéf národniarov Danko sa tento týždeň poriadne buchol po vrecku | Topky.sk

Streda, 19. september 2018. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Šéf národniarov Danko sa tento týždeň poriadne buchol po vrecku

Andrej Danko
Andrej Danko
Zdroj: SITA/Diana Černáková
12.10.2017 19:20

BRATISLAVA - Predseda SNS Andrej Danko neváhal a načrel hlboko do svojich financií. Tisíce eur v tomto prípade putovali cirkvi.


Ako informuje portál webnoviny.sk, Danko poslal tento týždeň 12 500 eur na účet katolíckej farnosti Šaštín-Stráže, ktorá si objednávala mimoriadne vlaky na národnú púť do Šaštína. Tá sa uskutočnila ešte v polovici septembra, pričom vlaky platila práve farnosť, keďže ministerstvo dopravy na čele s nominantom strany Most-Híd Árpádom Érsekom si ich neobjednalo. 

Danko bol z tohto stavu nahnevaný a preto sa rozhodol konať. „Zaplatil som to z vlastných peňazí, pretože je to absurdné. Takto sa naposledy k cirkvi správali komunisti,“ uviedol podľa portálu šéf národniarov.

Podľa politológa Jána Baránka ide v koalícii o ideové aj ideologické spory. Tie začali tým, že v dobe, keď SNS kritizovala ombudsmanku za podporu dúhového pochodu, sa ministerka Lucia Žitňanská postavila za ňu. Podľa neho je Dankov dar cirkvi v poriadku. „Cirkev ho môže prijať a zo strany Danka je to gesto, ktoré treba vnímať pozitívne,“ dodal.


Nástroje k článkuZDROJ: ph
FOTO: SITA/Diana Černáková

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články