°C

Nedeľa, 5. júl 2020. Meniny má Cyril a Metod, zajtra Patrícia, Patrik.

FOTO Ruskove prvé kroky po mesačnej väzbe na slobode: Ponáhľal sa za svojou polovičkou

Nástroje k článkuZDROJ: miš
FOTO: Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Pavol Rusko opúšťa väzenie v Bratislave
Pavol Rusko opúšťa väzenie v Bratislave
22.11.2017 10:20

BRATISLAVA - Azda najšťastnejším Slovákom je od včera Pavol Rusko. Krajský súd ho prepustil po takmer mesačnej väzbe na slobodu. Vysmiaty bývalý šéf televízie Markíza a exminister prehovoril pred novinármi a tešil sa na svoju družku.


Rozhodujúci deň pre Ruska. Včera senát Krajského súdu v Bratislave bez účasti procesných strán rozhodoval o sťažnosti proti jeho väzbe. Krátko po 13-tej hodine sa pred novinárov postavil hovorca súdu Pavol Adamčiak a oznámil výsledok. Sudca prepustil z plánovania vraždy obvineného Pavla Ruska na slobodu a uložil mu dodržať určité obmedzenia a povinnosti. 

Pavol Rusko opúšťa väzenie
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Pavol Rusko opúšťa väzenie
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Po rozhodnutí súdu sa za svojím klientom do väznice na Chorvátskej ulici v Bratislave vybral jeho obhajca Marek Para. Po takmer dvoch hodinách vyšiel spoza chladných múrov väznice aj so svojím vysmiatym klientom. Rusko sa nadýchol čerstvého vzduchu slobody a predniesol: "Vitajte, dobrý podvečer. Asi by sa patrilo povedať pár slov, keďže doteraz hovorili iní. Chcem vyhlásiť, že všetko to, čo hovorí Černák, sú klamstvá a výmysly. Nič také som neurobil, nič také sa nestalo," povedal pred skupinou novinárov Rusko a pokračoval: "Verím, že toto vyšetrovanie prinesie odpoveď nielen na otázku, že s tým nemám nič spoločné, čo je čím ďalej, tým viac jasné, ale najmä kto si celú túto kauzu vymyslel a u nich objednal."  

Pavol Rusko opúšťa väzenie
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Pavol Rusko opúšťa väzenie
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
Rusko viac hovoriť nechcel s tým, že jeho prípad je v kompetencii vyšetrovateľov. Podľa jeho slov sa už ponáhľal za družkou a tešil sa na telefonát s deťmi. "Bol by som rád, keby ste rešpektovali, že chcem zavolať Heňuške, deťom, exmanželke a priateľom," povedal Rusko.

FOTO Ruskove prvé kroky
Zdroj: Ján Zemiar,

Nasadol do auta k svojmu advokátovi, ktorý ho zaviezol domov. Jeho súčasnou partnerkou je bývalá modelka Henrieta. S manželkou Vierou Ruskovou sú roky rozvedení. 

Pavol Rusko opúšťa väzenie
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Na otázku novinárov, či sa cíti bezpečne, odpovedal: "Cítim sa bezpečne, lebo ten, kto si to vymyslel, je vo výkone trestu. Vymyslieť si to vôbec nemusel pán Černák, a to je už otázka pre vyšetrovateľov," uviedol. 

Odkedy Rusko predal dom v Záhorskej Bystrici, býva podľa našich informácii v podnájmoch. Najskôr to bolo v dome Five residence, kde mal byt rozlohu 500 metrov štvorcových, potom býval v Podunajských Biskupiciach takisto v podnájme. 

Pavol Rusko opúšťa väzenie
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Pavol Rusko opúšťa väzenie
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Obvinenie z plánovania vraždy

Rusko stále čelí obvineniu v prípade objednávky vraždy svojej niekdajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Polícia na prípade intenzívne pracuje a do dnes už vypočula všetkých hlavných aktérov. Spolu s Ruskom je v kauze obvinený banskobystrický boss Mikuláš Černák, ktorý svojou výpoveďou spustil vyšetrovanie prípadu. K ďalším obvineným patrí jeho niekdajší spoločník Miloš Kaštan. Ich výpovede sa v podstatných častiach zhodujú a Ruska usvedčujú. Štvrtým obvineným je Róbert Lališ, považovaný za šéfa gangu sýkorovci. Svoju vinu popiera a tvrdí, že v súvisloti s týmto prípadom o ničom nevie.   

Pavol Rusko opúšťa väzenie
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
Polícia v prípade vypočula viacerých svedkov, ako napríklad Jána Kána, bývalého blízkeho človeka bossa Černáka, bývalú Ruskovu manželku Vieru, prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika, bývalú blízku spolupracovníčku expremiéra Vladimíra Mečiara Annu Nagyovú, či podnikateľa Mariána Kočnera. Na polícii taktiež vypovedala Sylvia Volzová, ktorej vraždu mali obvinení podľa policajného vyšetrovateľa pripravovať.

Rusko si mal vraždu v podsvetí objednať ešte v roku 1997. Motívom malo byť, že chcel ovládnuť väčšinový podiel v televízii Markíza. Mal zaplatiť aj zálohu 500.000 slovenských korún. Exminister obvinenie odmieta, pripustil, že v roku 1997 si u Černáka overoval informácie o jeho likvidácii.  


Najčítanejšie články