Konflikt medzi bývalým smerákom a Beblavým: Líder Spolu spájaný s Gorilou, okamžitá reakcia | Topky.sk

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

Konflikt medzi bývalým smerákom a Beblavým: Líder Spolu spájaný s Gorilou, okamžitá reakcia

Miroslav Beblavý a Martin Borguľa
Miroslav Beblavý a Martin Borguľa
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
23.10.2019 00:00

BRATISLAVA - Súčasný programový líder mimoparlamentnej koalície PS/Spolu Miroslav Beblavý sa rozohnil po tom, ako si prečítal status bývalého člena strany Smer-SD, ktorý pôsobil aj na úrovni komunálnej politiky v Bratislave, Martina Borguľu. Za celým konfliktom je v súčasnosti opäť rezonujúca kauza Gorila.


Vášne vyvolal status bývalého člena vládnej strany, ktorý hovorí o prepojení Beblavého na kauzu Gorila. V kontexte udalostí spomína Annu Bubeníkovú, ktorá je bývalou predsedníčkou výkonného výboru Fondu národného majetku Slovenskej republiky nominovaná stranou SDKÚ-DS. "Čo majú spoločné Miroslav Beblavý a Bubeníková z Gorily? Brat Miroslava Beblavého - Pavol - je dodnes blízky spolupracovník Anny Bubeníkovej," píše Borguľa na sociálnej sieti.

Konflikt medzi bývalým smerákom
Zdroj: Facebook/Martin Borguľa

Ten následné spomína aj ďalších príslušníkov rodiny Miroslava Beblavého. Hovorí o tom, že jeho otec mal sprivatizovať a likvidovať firmu Palma, či o tom, že jeho brat Pavol pôsobil v predstavenstve spoločnosti Corwin a mal byť blízkym spolupracovníkom Bubeníkovej.

Beblavý s ostrou reakciou a ako to bolo s bratom

Predseda Spolu-OD to len tak nenechal a onedlho na svojej nástenke vyrukoval s novým príspevkom práve k tejto téme. Borguľu nazval prefláknutým (ex)smerákom, ktorý zbohatol na verejných zákazkách od iných členov Smeru. "Ťahať do vašich špinavých hier môjho brata či otca, moju rodinu, je neprípustné," začína Beblavý.

Následne pristúpil k vysvetľovaniu podrobností. "Áno, brat kedysi pôsobil v developerskej firme Corwin Capital, kde podľa médií dodnes pracuje Anna Bubeníková. Z firmy odišiel pred takmer šiestimi rokmi po tom, čo mal konflikt s vedením. Hovorí to niečo o mne? Nie. Nielen preto, že ide o môjho brata, nie mňa. Ale aj preto, lebo práve v tom jednom roku, keď tam obaja pôsobili, som Annu Bubeníkovú stíhal ako predseda výboru pre nezlučiteľnosť funkcií," tvrdí v reakcii Beblavý.

Konflikt medzi bývalým smerákom
Zdroj: Facebook/Miroslav Beblavy

Spoločná kaderníčka

V závere predstaviteľ strany Spolu ešte sarkasticky poznamenal: "Pán Borguľa, moja mama a vaša mama majú roky spoločnú kaderníčku. Stretávajú sa u nej, dokonca sa rozprávajú. Nijako to však nedokazuje, že by som bol prepojený na amorálnych smerákov, ako ste vy. Dajte pokoj mojej rodine," uzatvára Beblavý.


Galéria

Miroslav Beblavý a Martin

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články