Fico deň po voľbách: Vyššie dane pre banky a opätovný štart PPP | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Fico deň po voľbách: Vyššie dane pre banky a opätovný štart PPP

Robert Fico po oznámení výsledkov volieb
Robert Fico po oznámení výsledkov volieb
Zdroj: SITA
11.03.2012 15:20

BRATISLAVA - Smer-SD pripúšťa možnosť vlády jednej strany a deň po voľbách otvorene hovorí o vyššom daňovom zaťažení pre banky a bohatých. Naopak, zvyšovať dane nechce ľuďom s nízkymi a strednými príjmami.


"Nechceme ozdravovať verejné financie len cez dane, to by bolo málo. Musíme ísť aj cestou hospodárskeho rastu," konštatoval dnes v relácii Slovenskej televízie O 5 minút 12 predseda Smeru-SD Robert Fico. Strana avizuje aj opätovné naštartovanie PPP projektov.

Podľa predsedu SaS Richarda Sulíka sa môže Slovensko z ekonomického hľadiska tešiť na množstvo experimentov, o ktorých vopred možno povedať, že budú nefunkčné. "Zdaňovanie bohatých je v podstate len o závisti, je to trestanie úspechu, neprinesie to až tak veľa," zhodnotil Sulík. Skeptickí sú i predstavitelia ďalších pravicových strán.

Ficovi sa nepáči, že pravica urobila z rovnej dane posvätnú kravu, ktorú ako keby nebolo možné zarezať. Sulík i predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda považujú tvrdenia Smeru za pokrytecké a pýtajú sa, prečo Fico nezrušil rovnú daň za svojho vládnutia, ak ju teraz kritizuje. Súhlasí aj šéf Mosta-Híd Béla Bugár. "Ak dôjde k zavedeniu progresívnej dane, tí, ktorých sa to týka, si v najhoršom prípade preložia sídlo a stratíme ešte aj to, čo momentálne získavame, teda tých 19 percent," konštatoval Bugár.

Podľa predsedu KDH Jána Figeľa prejavila Ficova vláda svoje ekonomické schopnosti už pri výstavbe 46-kilometrového úseku diaľnice za takmer štyri miliardy, ktoré však bolo možné postaviť aj za 400 miliónov eur. Jasný názor na všetky ekonomické reformy má aj šéf Obyčajných ľudí a nezávislých osobností. "Nebudeme hlasovať za návrh podľa toho, či je modrý alebo červený, ale či je dobrý alebo zlý," vyhlásil Matovič.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články