Utorok16. júl 2024, meniny má Drahomír, Drahomíra, zajtra Bohuslav

Minister Blanár o zdravotnom stave premiéra Fica: Prezradil, kedy sa vráti do funkcie

Juraj Blanár
Juraj Blanár (Zdroj: Topky/ Ján Zemiar)

BRATISLAVA - Slovenskému premiérovi Robertovi Ficovi potrvá niekoľko mesiacov, kým bude môcť po atentáte v polovici mája opäť naplno vykonávať svoju funkciu. V piatok to povedal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár. O zdravotnom stave predsedu slovenskej vlády informoval svojich kolegov z členských krajín NATO, ktorí sa vo štvrtok a piatok stretli na rokovaní v Prahe, informuje spravodajkyňa TASR.

archívne video 

Vicepremiér Kaliňák informuje o zdravotnom stave Róberta Fica (Zdroj: TASR/Jakub Popelka)

Šéfovia diplomacií podľa Blanára vyjadrovali Ficovi aj Slovensku prejavy solidarity počas oboch dní, za čo sa im poďakoval. "Zároveň, keďže boli veľmi zvedaví, v akom zdravotnom stave sa nachádza, tak som ich informoval, že jeho stav sa, chvalabohu, zlepšuje, ale že tak či tak to bude trvať ešte niekoľko mesiacov, aby sa mohol naplno zapojiť do svojej funkcie," povedal minister.

Premiér je už v domácej ošetrovateľskej starostlivosti

Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici v piatok na sociálnej sieti potvrdila, že premiér je už v domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Vo štvrtok (30. 5.) absolvoval ďalšie kontrolné vyšetrenia, ktoré potvrdili pozitívny vývoj jeho zdravotného stavu po atentáte. Rovnako sa v týchto dňoch začal proces jeho rehabilitácie. Podľa nemocnice bude fyzicky a časovo náročná.

Viac o téme: Robert FicoJuraj BlanárAtentát na Roberta Fica
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu