Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Katolícki biskupi vyzývajú občanov, aby sa zúčastnili na eurovoľbách

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: TASR/Karl-Josef Hildenbrand/dpa)

BRATISLAVA - Katolícki biskupi Slovenska vyzývajú občanov, aby sa zúčastnili na voľbách do Európskeho parlamentu (EP), ktoré budú 8. júna. Urobili tak v ozname, ktorý kňazi čítajú v nedeľu v kostoloch. Informoval o tom Michal Lipiak z tlačovej kancelárie Konferencie biskupov Slovenska (KBS).

Projekt zjednotenej Európy, ktorého cieľom je podporovať rozmanitosť a demokraciu každého jej štátu, spočíva podľa biskupov na hodnotách vychádzajúcich z kresťanských princípov. "Už jej zakladatelia stavali na posvätnosti a dôstojnosti každej ľudskej osoby a ich cieľom bolo vytvoriť spoločenstvo národov Európy, ktoré by vedelo ochrániť mier, slobodu a duchovné bohatstvo jednotlivých krajín," píšu vo vyhlásení biskupi.

archívne video

Voľby do Európskeho parlamentu: Vráťme Európu občanom, hovorí Lexmann (Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa)

Tento kresťanský odkaz si podľa slovenských biskupov v súčasnosti vyžaduje obnovu, úsilie a spoluzodpovednosť každého z nás. "Ako angažovaní katolíci prejavme záujem o rozvoj Európskej únie a zodpovedne si zvoľme kompetentných poslancov Európskeho parlamentu, ktorí budú v duchu služby odvážne reprezentovať kresťanské hodnoty a pracovať pre spoločné blaho," uviedli.

Biskupi Slovenska vyzývajú rozhodnúť sa svedomito pre kandidátov, ktorí budú presadzovať návrhy legislatívy v prospech dobra jednotlivcov a rodín v duchu evanjelia. "Sme presvedčení, že európsky projekt s kresťanskými hodnotami má svoju budúcnosť," dodali.Voľby do EP sa budú na Slovensku konať 8. júna. Slováci si budú v eurovoľbách vyberať 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie. Kandiduje 23 politických strán a jedna koalícia.

Viac o téme: EurovoľbyObčaniaBiskupiúčasť
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu