Streda22. máj 2024, meniny má Júlia, Juliána, Rita, zajtra Želmíra

Colný úrad zničil prepadnutý tovar za takmer 16-tisíc eur v spaľovni

Colný úrad (CÚ) Prešov v marci zničil prepadnutý tovar v spaľovni odpadov. Zobraziť galériu (2)
Colný úrad (CÚ) Prešov v marci zničil prepadnutý tovar v spaľovni odpadov. (Zdroj: Colný úrad Prešov)

PREŠOV - Colný úrad (CÚ) Prešov v marci zničil prepadnutý tovar v spaľovni odpadov. Išlo o tabakové výrobky a rôzne druhy tovarov porušujúce práva duševného vlastníctva, ako sú odevy, obuv, parfumy a detské hračky, v celkovej hodnote 15 718,11 eura. Informovala o tom hovorkyňa CÚ Prešov Katarína Bebčáková.

Tabakové výrobky, ktoré boli zničené, CÚ zabezpečil v rámci kontrol, ktoré sa uskutočnili v prevádzkach alebo pri iných bežných kontrolách vykonávaných príslušníkmi finančnej správy.

archívne video

Hamran vysvetľuje, ako prebiehalo vyšetrovanie a zadržanie podozrivých v akcii Ezechiel 7 (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

"Predmetom zničenia bolo 430 spotrebiteľských balení cigariet, 428 kusov samostatne balených cigár bez obchodného názvu, bezdymové tabakové výrobky v počte 20 kusov a 14 kusov spotrebiteľských balení tabaku. Zabezpečenie takéhoto tovaru súviselo s nepreukázaním pôvodu a spôsobu jeho nadobudnutia, ako aj s neoznačením tabakových výrobkov kontrolnou známkou. Elektronické cigarety v počte 97 kusov colný úrad zabezpečil v súvislosti s porušovaním práv duševného vlastníctva," uviedla Bebčáková s tým, že celková hodnota zlikvidovaných tabakových výrobkov predstavuje 2232,40 eura.

CÚ v spaľovni odpadov ďalej zlikvidoval odevy a obuv napodobenín známych značiek, parfumy a hračky. Celkovo išlo o 1935 kusov tovaru v celkovej hodnote 13 485,71 eura. "Tento tovar príslušníci finančnej správy zaistili a v súvislosti s podozrením porušovania práv duševného vlastníctva sa obrátili na majiteľov ochranných známok, ktorí súhlasili s jeho zničením," vysvetlila Bebčáková. Tovar bol v spaľovni zlikvidovaný pod dohľadom CÚ.

Colný úrad (CÚ) Prešov v marci zničil prepadnutý tovar v spaľovni odpadov.
Zobraziť galériu (2)
Colný úrad (CÚ) Prešov v marci zničil prepadnutý tovar v spaľovni odpadov.  (Zdroj: Colný úrad Prešov)

Ako pokračovala, pri tovare, ktorý sa stal majetkom štátu a pochádza či už z výkonu daňového dozoru, colného dohľadu alebo z presadzovania práv duševného vlastníctva, zohľadňuje CÚ všetky zákonné možnosti, ktoré sa naň vzťahujú. "Individuálne zvažuje všetky možné formy realizácie tovaru predtým, ako pristúpi k jeho likvidácii. Pri tabakových výrobkoch je CÚ povinný prepadnutý tovar zničiť," dodala Bebčáková.

Viac o téme: ZničeniePrešovColný úradPrepadnutý tovar
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu