Sobota20. apríl 2024, meniny má Marcel, zajtra Ervín

Mladík na bicykli zrazil chodkyňu: Tá práve vychádzala z obchodu, skončila v nemocnici

(Zdroj: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj)

ŽIAR NAD HRONOM - Zranenia hlavy utrpela 50-ročná chodkyňa, ktorú na Ulici M. R. Štefánika v Žiari nad Hronom zrazil 12-ročný cyklista. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici na sociálnej sieti informovalo, že cyklista sa nesprávnym spôsobom jazdy dopustil priestupku v cestnej premávke.

"Dvanásťročný chlapec jazdil na bicykli po chodníku na Ulici M. R. Štefánika, pričom pri prejazde popred obchod zrazil chodkyňu, ktorá vyšla z obchodu," uviedla polícia s tým, že žena bola prevezená do nemocnice.

archívne video

Otec viezol syna na bicykli: Šokovaná polícia upozornila, že takto sa to nikdy nerobí (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj )

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje, že na bicykli sa jazdí predovšetkým po cestičke pre cyklistov, po pravej strane. "Tam, kde cestička pre cyklistov nie je alebo nie je zjazdná, sa jazdí pri pravom okraji vozovky. Ak sa tým neohrozujú ani neobmedzujú chodci, smie sa jazdiť po pravej krajnici. Po chodníku môžu jazdiť iba osoby mladšie ako desať rokov," pripomenula polícia.

Viac o téme: BicykelNemocnicaMladíCyklistaChodkyňaZrazilPolícia Žiar nad Hronom
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu