Štvrtok25. apríl 2024, meniny má Marek, Marko, Markus, zajtra Jaroslava

Úrady práce prichádzajú s veľkými novinkami: Dotknú sa tisícok ľudí! TAKTO budú fungovať

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: TASR - Jaroslav Novák)

BRATISLAVA - Evidovať sa na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny v prípade straty zamestnania, či hľadania novej práce, je po novom podstatne jednoduchšie. Prostredníctvom webového portálu slovensko.sk sa môžu ľudia jednoducho registrovať do evidencie uchádzačov o zamestnanie či poslať žiadosť o sprostredkovanie vhodného zamestnania z pozície záujemcu o zamestnanie. Informuje o tom Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR na svojom webe.

Konečne zmena, ktorá ľuďom aspoň o niečo zjednoduší život. Na portál slovensko.sk boli v týchto dňoch zaradené nové elektronické formuláre na podanie žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie pre ľudí bez práce.

Pre tých, ktorí zamestnanie majú, no chcú využiť služby úradov práce pri hľadaní si lepšieho uplatnenia na trhu práce, je k dispozícii žiadosť záujemcu o zamestnanie o sprostredkovanie vhodného zamestnania. Novinka odstránila potrebu fyzickej návštevy úradu práce či komplikovaného podávania žiadosti cez internet.

archívne video

Erik Tomáš k vývoju na trhu práce (Zdroj: Facebook/Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky)

„Na prvý pohľad drobné zlepšenie má potenciál ušetriť ľuďom mnoho času a úradom práce, sociálnych vecí a rodiny podstatne zefektívniť prácu. Po významnom zjednodušení podávania výkazov o zamestnávaní ľudí so zdravotným postihnutím je to už druhá takáto novinka, ktorú sme tento rok ohlásili. Naďalej budeme hľadať ďalšie možnosti, ako vylepšovať služby poskytované úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny,“ generálny riaditeľ a generálny tajomník služobného úradu ÚPSVR SR Peter Ormandy.

Ako na to?

V hlavnej ponuke na titulnej stránke portálu slovensko.sk si stačí vybrať kategóriu Zamestnanie. Z ponúknutého výberu kliknúť na možnosť Strata a hľadanie zamestnania, kde sa návštevníkovi ponúknu možnosti Podávanie žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie a Podávanie žiadosti záujemcu o zamestnávanie o sprostredkovanie vhodného zamestnania.

Úrady práce prichádzajú s
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: slovensko.sk)

Po výbere jednej z možností je návštevník presmerovaný priamo na príslušný elektronický formulár. Ak sa návštevník predtým neprihlásil, portál ho automaticky, ešte pred vypĺňaním formulára, presmeruje na prihlasovaciu stránku. Prihlásiť sa na portál slovensko.sk je možné prostredníctvom občianskeho preukazu alebo cez aplikáciu Slovensko v mobile.

„Vďaka efektívnej spolupráci s ministerstvom práce sociálnych vecí a rodiny sa nám úspešne darí napredovať v elektronizácií služieb úradov práce, sociálnych vecí a rodiny. Práve registrácia uchádzačov o zamestnanie cez portál slovensko.sk je ďalším príkladom toho, že sa snažíme poskytnúť nezamestnaným ľuďom čo najväčšiu podporu,“ dodal Peter Ormandy.

Viac o téme: NovinkaÚrad práce sociálnych vecí a rodiny
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu