Nedeľa25. február 2024, meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor

Drsný odkaz SASKY Šutajovi Eštokovi: Je neschopný, vidia to aj naši susedia! Minister hovorí o zúfalej snahe

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: Topky/Ramon Leško)

BRATISLAVA - Predĺženie hraničných kontrol zo strany Poľska dokazuje podľa opozičnej SaS neschopnosť ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD). Minister v reakcii hovorí o snahe SaS prekryť zlyhanie jej predsedu, preto túto zúfalú snahu zúfalých politikov nebude ani komentovať.

archívne video

Parlament ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka neodvolal (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

"Matúš Šutaj Eštok sa ukazuje ako neschopný minister nielen na Slovensku, ale aj v očiach našich susedov. Potvrdzuje to opätovné predĺženie hraničných kontrol zo strany Poľska, ktoré opakuje, že Slovensko ako tranzitná krajina nezvláda situáciu s migrantmi," skonštatoval predseda SaS Richard Sulík. Poslanec Juraj Krúpa doplnil, že miesto konkrétnych a systémových krokov predviedlo ministerstvo vnútra pár dní po voľbách smiešnu a jednodňovú akciu. 

"Rozumiem zúfalej snahe politikov SaS prekryť skutočnosť, že ich predseda Sulík potreboval na jeho večierkoch v Dubaji vypiť bar a podľa Najvyššieho kontrolného úradu SR použil 63 .000 eur zo štátneho rozpočtu nehospodárne. Preto túto zúfalú snahu zúfalých politikov nebudem ani komentovať," uviedol Šutaj Eštok. 

Matúš Šutaj Eštok
Zobraziť galériu (2)
Matúš Šutaj Eštok  (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

Poľsko v piatok predĺžilo dočasné kontroly na hranici so Slovenskom do 2. januára 2024. Česko predĺžilo kontroly na hraniciach so Slovenskom už minulý týždeň, a to do 3. januára 2024. Rakúsko, ktoré tiež vykonáva kontroly na hranici so SR, minulý týždeň prostredníctvom šéfa rezortu vnútra Gerharda Karnera vyhlásilo, že opatrenie ostane v platnosti, kým to bude nevyhnutné. 

Minister vnútra vyhlásil, že nelegálnu migráciu treba zastaviť už na hraniciach Európskej únie. Ide podľa neho o spoločný problém a treba proti nej spojiť sily. Zároveň rezort deklaruje, že napriek pozitívnemu vývoju sa aj naďalej kladie dôraz na preventívne kroky v boji proti prevádzačom a iným organizovaným zločineckým skupinám.

Viac o téme: SaSPoľskoMatúš Šutaj - EštokKontroly na hraniciach
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu