Pondelok2. október 2023, meniny má Levoslav, zajtra Stela

Podľa Fica si bývalá koalícia neželá rokovať o situácii s nelegálnou migráciou

Zobraziť galériu (3)
(Zdroj: Topky/Ramon Leško)

BRATISLAVA - Rober Fico, predseda strany Smer-SD, sa pusil po rokovaní Národnej rady Slovenskej republiky do koalície. Podľa neho sa v rokovacej sále nachádzalo dostatok poslancov na to, ako sa na mimoriadnej schôdzi prezentovalo. Národná rada bola podľa neho uznášania schopná avšak napriek tomu rokovať o nelegálnej migrácii nezačali. Podľa Fica za to môže rozpadnutá koalícia, ktorá si rokovanie o bezpečnostnej situácii spojenej s nelegálnou migráciou neželá. Podľa neho nevedia, čo s tým má robiť. Boli sme priamo na mieste! Viac z jeho vyhlásenia si môžete pozrieť na našom videu.

Tlačová konferencia strany Smer SD (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

Fico zopakoval, že vláda vydáva nelegálnym migrantom potvrdenia v rozpore so zákonom. Upozornil, že opatrenia voči situácii s migráciou začína zavádzať Rakúsko i Nemecko. Poslanci Národnej rady (NR) SR sa pokúsia otvoriť mimoriadnu schôdzu k problematike zavedenia kontrol na slovensko-maďarskej hranici v stredu (20. 9.). V utorok sa totiž ani na druhý pokus v rokovacej sále neprezentoval dostatok poslancov, parlament preto nebol uznášaniaschopný.

SaS považuje schôdzu k nelegálnej migrácii za predvolebnú kampaň

Strana SaS považuje mimoriadnu schôdzu Národnej rady (NR) SR iniciovanú Smerom-SD k nelegálnej migrácii za predvolebnú kampaň. Poslanci za SaS preto nepodporili v utorok jej otvorenie. Skonštatoval to šéf SaS Richard Sulík. Za jediné funkčné riešenie situácie s nelegálnou migráciou považuje Sulík ochranu hranice s nasadením vojakov, pokiaľ polícia nestíha.

Podľa Fica si bývalá
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

Treba tiež podľa neho intenzívne rokovať s maďarským premiérom Viktorom Orbánom o tom, aby bola opätovne riadne chránená maďarsko-srbská hranica. Poslanci NR SR sa pokúsia otvoriť mimoriadnu schôdzu k problematike zavedenia kontrol na slovensko-maďarskej hranici v stredu (20. 9.). 

Reakcia strany Oľano k neotvoreniu schôdze (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

Podľa Fica si bývalá
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

Táto schôdza by nič nevyriešila, bola by len ďalším divadlom, tvrdí Šipoš

Parlamentná schôdza k problematike zavedenia kontrol na slovensko-maďarskej hranici by nič nevyriešila, bola by len ďalším divadlom. Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš to povedal v zdôvodnení, prečo hnutie nepodporilo otvorenie schôdze iniciovanej Smerom-SD. Obnovenie kontrol na hraniciach s Maďarskom by podľa poslanca Mareka Šefčíka (OĽANO) spôsobilo hodinové zdržania. Zdôraznil, že je potrebné kontrolovať vonkajšiu Schengenskú hranicu.

Denisa Saková odmieta, že schôdza k migrácii je populistickým ťahom opozície

Poslanci Národnej rady (NR) SR pôsobiaci v mimoparlamentnom Hlase-SD podporili otvorenie mimoriadnej schôdze k obnoveniu kontrol na slovensko-maďarskej hranici. Poslanci bývalej koalície však nemajú záujem diskutovať o tejto téme, ktorá je aktuálne jedným z najpálčivejších problémov Slovenska. Uviedla to poslankyňa a podpredsedníčka Hlasu-SD Denisa Saková. Odmieta, že schôdza mala byť populistickým ťahom opozície.

Vyjadrenie strany Hlas SD k neotvoreniu schôdze (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

Hlas-SD podľa Sakovej už na jar upozorňoval, že dochádza k nárastu migračnej vlny, a preto malo vedenie rezortu vnútra a polície začať s opatreniami, ktoré boli už vtedy akútne. Saková tvrdí, že malo dôjsť ku kompenzačným opatreniam, aby sa napríklad v blízkosti hraničných priechodov kontrolovali podozrivé vozidlá. Upozornila tiež, že na diplomatickej úrovni treba rokovať o obnovení readmisných dohôd.

Viac o téme: KoalíciaRobert FicoNelegálna migrácia
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu