Pondelok25. september 2023, meniny má Vladislav, zajtra Edita

Progresívne Slovensko je pripravené rokovať s proeurópskymi a demokratickými stranami

(Zdroj: Topky/ Ramon Leško)

BRATISLAVA - Hnutie Progresívne Slovensko (PS) je po parlamentných voľbách pripravené rokovať so všetkými politickými stranami, ktoré sa dostanú do parlamentu, ctia si demokratické princípy, ľudské práva, právny štát a sú proeurópske. Zo spolupráce PS vylučuje Smer-SD a fašistické strany. Na pondelkovej tlačovej konferencii to uviedol predseda hnutia Michal Šimečka.

PS chce spolupracovať so stranami, ktoré si ctia právny štát aj v zmysle zachovania nezávislosti a autonómie kľúčových inštitúcií ako Špecializovaný trestný súd, špeciálna prokuratúra a Policajný zbor. "Tak, aby boli došetrené všetky kauzy, najmä smerácke kauzy z minulosti," doplnil Šimečka. Za proeurópske považuje strany, ktoré vidia Slovensko ako partnera v silnej EÚ a NATO. Hnutie sa po voľbách bude riadiť zaužívaným princípom, že najsilnejšia koaličná strana nominuje predsedu vlády.

archívne video

TK strany Progresívne Slovensko o aktuálnej politickej situácii (Zdroj: Topky/ Ramon Leško)

Šimečka zdôraznil, že nadchádzajúce voľby považuje za najzásadnejšie od volieb v roku 1998. "Bude sa v nich rozhodovať, či sa vydáme cestou k lepšej budúcnosti alebo naopak cestou do minulosti, medzinárodnej izolácie a rozkladu demokratických princípov," skonštatoval. PS apeluje sústrediť sa na presviedčanie nerozhodnutých. Tí podľa hnutia rozhodnú o tom, kto bude zostavovať vládu. Predčasné parlamentné voľby budú v sobotu 30. septembra. Kandiduje v nich 24 politických strán a hnutí a jedna koalícia. Volebná kampaň sa začala 9. júna, končí sa 48-hodinovým volebným moratóriom.

Viac o téme: Rokovanie Progresívne SlovenskoParlamentné voľby 2023
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu