Streda, 28. september 2022. Meniny má Václav, zajtra Michal, Michael, Michaela.

Guterres potvrdil pomoc OSN pre Slovensko pri zvládaní utečencov: Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová

António GuterresGaléria fotiek (1)
António Guterres
Zdroj: TASR/Martial Trezzini/Keystone via AP

NEW YORK - Generálny tajomník OSN António Guterres potvrdil, že agentúry OSN budú Slovensku aj naďalej pomáhať zvládať podporu pre ľudí utekajúcich pred ruskou agresiou. Uviedla to na sociálnej sieti prezidentka SR Zuzana Čaputová po stretnutí s Guterresom v New Yorku.


Generálny tajomník OSN Čaputovej počas vzájomného rokovania povedal, že "Slovensko má na pôde OSN vplyvný a rešpektovaný hlas". "Platí to nielen pri boji s klimatickou krízou, podpore pre Ukrajinu či solidarite s ukrajinskými odídencami, ale aj pri ďalších dôležitých otázkach," napísala prezidentka.

 

Slovensko má na pôde OSN vplyvný a rešpektovaný hlas, povedal mi na našom rokovaní generálny tajomník Organizácie...

Posted by Zuzana Čaputová on Friday, September 23, 2022

Všeobecná rozprava zasadnutia Valného zhromaždenia OSN, ktorá v týchto dňoch prebieha v New Yorku, je podľa prezidentky príležitosťou posilňovať partnerstvá a prehlbovať vzájomnú spoluprácu. "S generálnym tajomníkom OSN Guterresom sme sa zhodli, že musíme urobiť, čo je v našich silách, na ochranu medzinárodného poriadku založeného na pravidlách a riešiť svetovú klimatickú krízu a potravinovú nedostatočnosť," napísala Čaputová na Twitteri.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články