Sobota, 1. október 2022. Meniny má Arnold, zajtra Levoslav.

Voľby 2022: Primátorom Brezna chcú byť traja kandidáti: Poslancov bude menej

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

BREZNO – V tohtoročných jesenných komunálnych voľbách sa o post primátora mesta Brezno uchádzajú traja oficiálne zaregistrovaní kandidáti. Ako nezávislí idú do volieb súčasný primátor Tomáš Abel a právnik Michal Dolňan. Konateľ Vladimír Strmeň kandiduje za Národnú koalíciu/Nezávislí kandidáti. Ich zoznam vrátane kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva (MsZ) zverejnilo mesto na svojej webstránke.


V novom volebnom období 2022 – 2026 sa počet poslancov MsZ zníži z 21 na 18. Rozhodlo o tom zastupiteľstvo ešte v júni, keď schválilo pozmeňujúci návrh poslanca Andreja Barančoka. Ako vtedy zdôvodnil, je presvedčený, že súčasný počet poslancov na veľkosť mesta a klesajúci počet obyvateľov je neadekvátny.

Mesto tak môže ušetriť na odmenách poslancov tisíce eur. Do breznianskeho MsZ kandiduje 54 ľudí, najviac, 24, vo volebnom obvode jeden, ktorý zahŕňa centrum mesta a priľahlé ulice. Bude mať sedem mandátov. Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články