Nedeľa, 26. jún 2022. Meniny má Adriána, zajtra Ladislav, Ladislava.

PRVÉ REAKCIE na odsúdenie Kováčika: Podľa premiéra je zločinec, podľa Smeru obeť Matovičovho režimu

Galéria fotiek (3)
Zdroj: Topky - Ján Zemiar

BRATISLAVA - Tí, ktorí Dušana Kováčika dnes v parlamente obhajujú, nie sú lepší ako on. Uviedol to na sociálnej sieti predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).


"Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik je zločinec,"  uviedol premiér. Poukázal na to, že Kováčik spolupracoval s mafiou, nechal sa ňou podplácať. "Takýto hlboký morálny úpadok nebol len jeho osobným zlyhaním, ale aj symptómom režimu pod vedením strany Smer-SD," dodal predseda vlády.

Najvyšší súd poslal Dušana Kováčika do väzenia na 8 rokov

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik ide do väzenia na osem rokov. V utorok o tom rozhodol Najvyšší súd (NS) SR. Uznal ho za vinného, že zobral úplatok 50.000 eur za intervenciu v prípade prepustenia Ľubomíra Kudličku, považovaného za bosa skupiny takáčovcov, z väzby. Odsúdili ho aj za vynášanie informácií zo spisov.

Poslanci reagujú na právoplatné odsúdenie bývalého špeciálneho prokurátora Kováčika na osem rokov

 

POTVRDENÉ Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik je zločinec. Spolupracoval s mafiou, nechal sa ňou podplácať....

Posted by Eduard Heger - predseda vlády SR on Tuesday, May 24, 2022

Kováčik je obeťou zneužívania trestného práva na politické ciele, tvrdí Smer-SD

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik sa stal prvou obeťou zneužívania trestného práva na politické ciele. Tvrdí to opozičná strana Smer-SD. Rozsudok senátu Najvyššieho súdu (NS) SR spochybňuje napríklad tým, že Kováčika usvedčujú aj tzv. udavači.

"V strane Smer-SD vyvoláva rozsudok senátu 5T Najvyššieho súdu SR v prípade bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika obrovské pochybnosti. Ide o senát, ktorý je spájaný s početnými porušeniami ľudských práv," skonštatovala strana v stanovisku, ktoré zaslal tlačový odbor. Smer-SD tvrdí, že Kováčika usvedčujú udavači podozriví z najzávažnejšej trestnej činnosti, ktorí "chodia po slobode a ktorí za udávanie dostávajú rôzne výhody".

Kováčikov obhajca Erik Magál po rozhodnutí Najvyššieho súdu: Ideme ďalej

 

PRVÁ POLITICKÁ OBEŤ MATOVIČOVHO REŽIMU V strane SMER – SD vyvoláva rozsudok senátu 5T Najvyššieho súdu SR v prípade...

Posted by SMER - SD on Tuesday, May 24, 2022

"Je neuveriteľné, že Najvyšší súd SR sa tak ponáhľal, že rozhodol bez toho, aby čakal na výsledky vyšetrovania manipulácii s trestnými konaniami, kde sa prešetrujú aj spomínaní udavači," dodala strana.

Bývalý špeciálny prokurátor ide do väzenia na osem rokov. V utorok o tom rozhodol Najvyšší súd (NS) SR. Uznal ho za vinného, že zobral úplatok 50.000 eur za intervenciu v prípade prepustenia Ľubomíra Kudličku, považovaného za bosa skupiny takáčovcov, z väzby. Odsúdili ho aj za vynášanie informácií zo spisov.

Podľa Remišovej sa Kováčik sa spreneveril svojmu poslaniu strážcu zákona

Odsúdenie bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika je symbolom, že roky nedotknuteľní "šéfovia" skorumpovaného systému sa po dlhej dobe musia obávať spravodlivosti. Skonštatovala to vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová v reakcii na rozhodnutie Najvyššieho súdu SR, ktorý Kováčika uznal za vinného z korupcie.

 

Ficov "politický väzeň" Kováčik je právoplatne odsúdený Najvyšší súd dnes právoplatne odsúdil Dušana Kováčika. Do...

Posted by Veronika Remišová on Tuesday, May 24, 2022

Kováčik sa podľa Remišovej spreneveril svojmu poslaniu strážcu zákona. V tejto súvislosti kritizuje vyjadrenia lídra Smeru-SD a expremiéra Roberta Fica. Podotkla, že práve jeho nominanti sa v súčasnosti priznávajú k trestným činom a končia vo väzení po rozhodnutiach nezávislých súdov. "Podozrenia z organizovanej skupiny, ktorú mal prikrývať práve Fico so svojimi najbližšími ľuďmi, sa ešte pred súdy dostanú. Pokiaľ ich, samozrejme, neodkloní generálny prokurátor," dodala.

PRVÉ REAKCIE na odsúdenie
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Topky - Ján Zemiar

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik ide do väzenia na osem rokov. V utorok o tom rozhodol Najvyšší súd SR. Uznal ho za vinného, že zobral úplatok 50.000 eur za intervenciu v prípade prepustenia Ľubomíra Kudličku, považovaného za bosa skupiny takáčovcov, z väzby. Odsúdili ho aj za vynášanie informácií zo spisov.

Zemanová vníma odsúdenie Kováčika ako dôkaz, že vyšetrovatelia a súdy konajú

Odsúdenie bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika za korupciu je podľa predsedníčky poslaneckého klubu SaS Anny Zemanovej dobrá správa o tom, že orgány činné v trestnom konaní pracujú a spravodlivé súdy vedia rozhodovať. Zníženie trestu v porovnaní s rozsudkom prvostupňového súdu nekomentovala. Rozsudky podľa nej treba rešpektovať.

"Je to veľmi zlá správa pre našu spoločnosť, no na druhej strane dobrá správa, že spravodlivosť prišla, že naše súdy a vyšetrovatelia vedia konať a doložiť dôkazy tak, aby vedel spravodlivý súd rozhodnúť," reagovala Zemanová na otázku, ako vníma odsúdenie bývalého šéfa špeciálnej prokuratúry.

PRVÉ REAKCIE na odsúdenie
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Topky - Ján Zemiar

Považuje za absurdné hovoriť o "obeti tejto vlády". Podčiarkla, že rozhodol súd, a tak to má byť. Nedá sa podľa nej hovoriť ani o tom, že by bol Kováčik odsúdený len na základe výpovedí spolupracujúcich obvinených. Myslí si, že ak súd rozhodol, boli výpovede podložené aj ďalšími dôkazmi.

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik ide do väzenia na osem rokov. V utorok o tom rozhodol Najvyšší súd (NS) SR. Uznal ho za vinného, že zobral úplatok 50.000 eur za intervenciu v prípade prepustenia Ľubomíra Kudličku, považovaného za bosa skupiny takáčovcov, z väzby. Odsúdili ho aj za vynášanie informácií zo spisov.

Rozsudok pre Dušana Kováčika je dôkazom rozvratu právneho štátu za čias Smeru, tvrdí OĽANO

Rozsudok Najvyššieho súdu (NS) SR v prípade bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika vníma hnutie OĽANO ako jasný dôkaz rozvratu právneho štátu za čias vlád Roberta Fica a Petra Pellegriniho.

Líder hnutia OĽANO a minister financií Igor Matovič tvrdí, že korupcia vlád Smeru-SD bola jednou z hlavných príčin sociálneho úpadku slovenských rodín. "Dnes jeden ich verný druh dostal finálny trest osem rokov v base natvrdo. Špeciálny prokurátor Kováčik - za zločiny, ktoré páchal, za úplatky, ktoré bral. Za to, aby mafiánov oslobodzoval," skonštatoval v stanovisku hnutia.

Kováčik slúžil záujmom zločinu, myslí si šéf poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš. "Naše hnutie dlhodobo tvrdilo, že Dušan Kováčik slúžil ako zametač najťažších korupčných káuz," skonštatoval.

 

Proti korupcii mal bojovať v prvej línii. Dnes dostal 8 rokov za to, že namiesto toho korupcii sám podľahol. Aj jeho...

Posted by Gábor Grendel on Tuesday, May 24, 2022

Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽANO) podotkol, že Kováčik mal ako špeciálny prokurátor "bojovať v prvej línii", no miesto toho sám podľahol korupcii. "Aj jeho prípad ukazuje, že nestačí mať v štáte kvalitné zákony a inštitúcie. Potrebujeme hlavne kvalitných ľudí, ktorí tieto inštitúcie reprezentujú," poznamenal.

"Je neuveriteľné, že Fico je schopný o skorumpovanom prokurátorovi, ktorý tu krivil spravodlivosť a bral úplatky, hovoriť ako o politickom väzňovi. Fico tak zneuctil pamiatku všetkých skutočných obetí totalitnej moci, ktoré trpeli za svoje presvedčenie či vieru," doplnil predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR Milan Vetrák (OĽANO).

Bývalý špeciálny prokurátor ide do väzenia na osem rokov. V utorok o tom rozhodol Najvyšší súd (NS) SR. Uznal ho za vinného, že zobral úplatok 50.000 eur za intervenciu v prípade prepustenia Ľubomíra Kudličku, považovaného za bosa skupiny takáčovcov, z väzby. Odsúdili ho aj za vynášanie informácií zo spisov.      

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články