Štvrtok, 7. júl 2022. Meniny má Oliver, zajtra Ivan.

Zotrvanie Mikulca vo funkcii ministra je v rukách OĽANO a premiéra: Šeliga očakáva vysvetlenie

Roman MikulecGaléria fotiek (1)
Roman Mikulec
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

BRATISLAVA - Budúcnosť pôsobenia Romana Mikulca vo funkcii ministra vnútra ponecháva strana SaS na rozhodnutí hnutia OĽANO a premiéra Eduarda Hegera (OĽANO). Šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová označila za prekvapujúce informácie o firmách, ktoré si najalo Ministerstvo vnútra (MV) SR v súvislosti so zvládaním utečeneckej krízy. O téme majú podľa nej rokovať na pondelkovej (28. 3.) koaličnej rade.


"Je nominantom OĽANO a v prvom rade musí premiér zvážiť, či má minister dôveru alebo nie," povedala Zemanová v piatok novinárom s tým, že SaS rešpektuje nomináciu hnutia OĽANO. Na koaličnej rade bude očakávať relevantnú odpoveď v prvom rade od premiéra. "Je to vecou OĽANO a vecou našich lídrov," odpovedala na otázku, či bude žiadať OĽANO, aby Mikulca stiahlo, ak ju nepresvedčí. Hovorca SaS Ondrej Šprlák dodal, že konanie ministerstva vzbudzuje viaceré otázky.

Budú rokovať aj poslanci Sme rodina 

O Mikulcovi sa budú na klube rokovať aj poslanci Sme rodina. "Pre nás je podstatné stretnutie na pondelkovej koaličnej rade," povedal v piatok novinárom šéf klubu Peter Pčolinský. Otázky budú mať k uzavretým zmluvám. Pčolinský vidí stále v rezorte vnútra veci, ktoré sa neriešia a prehliadajú. Vie si predstaviť jeho fungovanie podstatne lepšie, a to aj v súvislosti so zvládaním utečeneckej krízy. Túto zodpovednosť má však podľa jeho slov hnutie OĽANO a jej nominant.

"Nepáčia sa mi mnohé rozhodnutia, ale táto zodpovednosť je na ministerstve vnútra a ďalších rezortoch. Verím tomu, že za posledný mesiac sa rezorty a tí, ktorí sú na sekcii krízového riadenia, poučili a budú sa vyvarovať chýb," povedal na margo prílevu utečencov.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články