Sobota, 10. december 2022. Meniny má Radúz, zajtra Hilda.

Kašper uvažuje o kandidatúre v tohtoročných voľbách: Záujem má o post predsedu BBSK

Poslanec Igor KašperGaléria fotiek (1)
Poslanec Igor Kašper
Zdroj: TASR - Dušan Hein

BRATISLAVA - Poslanec Národnej rady (NR) SR Igor Kašper (Sme rodina) reálne uvažuje o kandidatúre na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) v tohtoročných voľbách. Informovalo o tom tlačové oddelenie hnutia Sme rodina.


Definitívne sa o kandidatúre Kašper podľa vlastných slov rozhodne v najbližších týždňoch. "Ak bude záujem o moje služby v regiónoch, ak mi ľudia povedia, že kandidatúra má význam, ak sú spokojní s mojou prácou pre Banskobystrický kraj a ak budem mať reálnu šancu uspieť, kandidovať pôjdem," uviedol Kašper. Ak by sa tak nestalo, deklaruje, že bude naďalej pracovať z pozície poslanca NR SR a poslanca BBSK.

O možnej Kašperovej kandidatúre hovoril aj predseda Sme rodina Boris Kollár. Nevylúčil tiež spoluprácu so žiadnou politickou stranou. Pri tvorbe dohôd v komunálnych voľbách sa podľa Kollára nemusia spájať len s koaličnými stranami.

Voľby v rovnakom čase

V roku 2022 sa budú prvýkrát konať voľby do orgánov samospráv obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov v rovnakom čase. Voliči si teda budú v jeden deň vyberať starostov, respektíve primátorov i predsedov samosprávnych krajov a poslancov jednotlivých zastupiteľstiev.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články