Streda, 26. január 2022. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Muž z okresu Revúca mal podvodom vylákať 9-tisíc eur: Hrozí mu väzenie

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

PARTIZÁNSKE - Trest odňatia slobody na päť rokov hrozí 31-ročnému mužovi z okresu Revúca, ktorý mal podvodom pod zámienkou liečby svojho chorého dieťaťa postupne vylákať od muža z okresu Partizánske viac ako 9000 eur. Muža z Revúckeho okresu policajný vyšetrovateľ obvinil z prečinu podvodu. Informovala o tom v pondelok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.


"Poškodeného muža z okresu Partizánske mala kontaktovať osoba, ktorá vystupovala pod ženskou identitou, ešte koncom roka 2019 a postupne po vzájomnej komunikácii mala od neho vylákať viac ako 9000 eur," opísali policajti. 

Osoba mala podľa nich dokonca zaslať mužovi ako dôkaz aj fotografiu údajne chorého dieťaťa, ktorú mala stiahnuť z internetu, aby v ňom vyvolala súcit. "Vyšetrovaním bolo zistené, že konkrétne dieťa, ktorému mala byť liečba financovaná, neexistuje," doplnila polícia s tým, že v prípade preukázania viny hrozí obvinenému v zmysle zákona trest odňatia slobody až na päť rokov.

Polícia v tejto súvislosti opätovne upozorňuje občanov, aby nedôverovali neznámym osobám, ktoré ich kontaktujú s prosbou o finančnú výpomoc. A to ani v prípade, ak ide o pomoc postihnutému dieťaťu. "Podvodníci sa neštítia použiť akýkoľvek spôsob s cieľom získania financií vo svoj prospech," zdôraznili policajti. 

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články