Piatok, 21. január 2022. Meniny má Vincent, zajtra Zora, Zoran, Auróra.

V procese so starostom Dolného Chotára ukončil súd dokazovanie

Na snímke obvinený starosta obce Dolný Chotár František D.Galéria fotiek (1)
Na snímke obvinený starosta obce Dolný Chotár František D.
Zdroj: TASR - Jakub Kotian

BRATISLAVA - Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) ukončil v procese so starostom Dolného Chotára Františkom Dorom a spol. dokazovanie. Pojednávanie na ŠTS v Pezinku by malo pokračovať vo štvrtok (9. 12.) záverečnými rečami. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.


František D., jeho syn František D. mladší, Ladislav A. a Roland Sz. čelia obžalobe z viacerých vrážd, podvodu, drogovej trestnej činnosti, ako aj z členstva v skupine sátorovcov. Vraždy si mal objednávať František D., aby umlčal tzv. biele kone.

Niektoré obete mali zastaviť pod zámienkou policajnej kontroly

Niektoré svoje obete mali zastaviť pod zámienkou policajnej kontroly, v policajnom prestrojení ich presunúť do priestorov bývalej čárdy, ktorá patrila ďalšiemu členovi skupiny. Obeti mali dať na ruky putá, niekoľko hodín ju strážiť a potom presunúť na miesto s vykopaným hrobom. Tam ju mali zaškrtiť.

Za skutok mali vykonávatelia dostať vtedajšie tri milióny korún. Skupina sátorovcov mala mať na svedomí podľa neoficiálnych informácií približne 100 ľudských životov. V procese vypovedali doteraz desiatky svedkov, znalcov a poškodených. Vypovedali aj viacerí na dlhé roky odsúdení členovia skupiny sátorovcov a aj dvaja utajení svedkovia. Pojednávanie pred senátom Pamely Záleskej sa začalo koncom júla 2020.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články