Streda, 8. december 2021. Meniny má Marína, zajtra Izabela.

Proces s bývalým starostom Dolného Chotára pokračuje: Vypovedať budú dvaja obžalovaní

Na snímke obvinený starosta obce Dolný Chotár František D. v sprievode ZVJS prichádza na hlavné pojednávanie.
Na snímke obvinený starosta obce Dolný Chotár František D. v sprievode ZVJS prichádza na hlavné pojednávanie.
Zdroj: TASR - Jakub Kotian
25.10.2021 10:54

BRATISLAVA - Pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) pokračuje v pondelok hlavné pojednávanie so starostom Dolného Chotára Františkom Dorom a spol., ktorí čelia obžalobe z viacerých vrážd a inej trestnej činnosti.


Vypovedať by mali dvaja obžalovaní, a to František Dora mladší a Roland Sz. Posledný menovaný prostredníctvom svojho obhajcu požiadal súd, aby bola počas jeho výpovede vylúčená verejnosť, a to vzhľadom na jeho zdravotný stav, ako aj na skutočnosť, že počas jeho výpovede môžu zaznieť skutočnosti, ktoré by mohli ohroziť jeho rodinu a tretie osoby. Na proces eskortovali v pondelok všetkých

Naposledy sa v prvej polovici októbra proces neuskutočnil z dôvodu práceneschopnosti jedného z advokátov. František Dora, jeho syn František Dora mladší, Ladislav A. a Roland Sz. čelia obžalobe z viacerých vrážd, podvodu, drogovej trestnej činnosti, ako aj z členstva v skupine sátorovcov. Vraždy si mal objednávať František Dora, aby umlčal tzv. biele kone. Niektoré svoje obete mali zastaviť pod zámienkou policajnej kontroly, v policajnom prestrojení ich presunúť do priestorov bývalej čárdy, ktorá patrila ďalšiemu členovi skupiny. Obeti mali dať na ruky putá, niekoľko hodín ju strážiť a potom presunúť na miesto s vykopaným hrobom. Tam ju mali zaškrtiť.

Za skutok mali vykonávatelia dostať vtedajšie tri milióny korún. Skupina sátorovcov mala mať na svedomí podľa neoficiálnych informácií približne 100 ľudských životov. V procese vypovedali doteraz desiatky svedkov, znalcov a poškodených. Vypovedali aj viacerí na dlhé roky odsúdení členovia skupiny sátorovcov a aj dvaja utajení svedkovia. Pojednávanie pred senátom Pamely Záleskej sa začalo koncom júla 2020.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články