Piatok19. apríl 2024, meniny má Jela, zajtra Marcel

Treťou dávkou vakcíny proti KORONAVÍRUSU je na Slovensku zaočkovaných viac než 30-tisíc ľudí

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj)

BRATISLAVA - Treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 bolo k strede (27. 10.) na Slovensku zaočkovaných 30.789 osôb. Vyplýva to z informácie, ktorú zverejnil na svojej stránke Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL).

Celkovo bolo na Slovensku podľa údajov Národného centra zdravotných informácií (NCZI), na ktoré sa štátny ústav odvoláva, zaočkovaných prvou dávkou vakcíny 2.495.503 osôb a druhou dávkou 2.300.280 osôb. Na Slovensku sa pri tretej dávke nateraz očkuje vakcínou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech, ktorou zaočkovali 29.919 osôb a vakcínou Spikevax od spoločnosti Moderna, ktorou zaočkovali 870 osôb.

Očkovanie 3. dávkou vakcíny v Ružinovskom domove seniorov

Očkovanie 3. dávkou vakcíny v Ružinovskom domove seniorov (Zdroj: TASR/Jakub Kotian)

Očkovanie treťou dávkou je dobrovoľné

Rezort zdravotníctva sprístupnil možnosť registrácie na podanie tretej dávky vakcíny proti ochoreniu COVID-19 oficiálne v stredu 13. októbra podvečer. Očkovanie treťou dávkou je dobrovoľné, určené je pre pacientov s oslabenou imunitou.

Od utorka (26. 10.) sa spustila registrácia na tretiu dávku pre ľudí nad 55 rokov, ale aj pre pacientov s chronickým ochorením či osoby s rizikovou prácou. V prípade, ak pozvánku na tretiu dávku dostanú ľudia, ktorí majú pocit, že by na ňu nemali ísť, mali by sa obrátiť na svojich všeobecných lekárov.
 

Viac o téme: SlovenskoKoronavírusTretia dávka
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu