Sobota, 29. január 2022. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

Odpočúvanie na poľovníckej chate: Žilinka zasiahol! Únik videí je absolútne neprípustný

Galéria fotiek (1)
Zdroj: TASR – Martin Baumann

BRATISLAVA - Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka dal v utorok preveriť únik medializovaných videí, ktoré by mali zachytávať stretnutia Roberta Fica (Smer-SD), exministra vnútra Roberta Kaliňáka, obhajcu obvineného bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara.


archívne video

Vyplýva to zo stanoviska Generálnej prokuratúry (GP) SR, ktoré poskytla jej hovorkyňa Jana Tökölyová. "Zverejňovanie dôkazov a informácií zo spisov v prípravnom konaní mimo zákonného rámca považujem za absolútne neprípustnú snahu o ovplyvňovanie orgánov činných v trestnom konaní a súdov pred ich rozhodovaním, za snahu o marenie vyšetrovania, ale aj snahu o manipulovanie verejnej mienky," povedal Žilinka.

GP má pre uniknuté videá podozrenie, že došlo k naplneniu skutkových podstát trestných činov zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti. Prokuratúra v pondelok (25. 10.) informovala, že dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v rámci akcie Očistec o obrazovo-zvukové záznamy. 

Tie majú potvrdzovať snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz. Následne boli medializované videá s Ficom, Kaliňákom, Parom, Bödörom a synom Tibora Gašpara.

Vyšetrovateľ NAKA podal trestné oznámenie

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry (NAKA) z tímu Očistec podal v súvislosti s únikom nahrávok trestné oznámenie na úrade inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR. V utorok to uviedol dočasný prezident Policajného zboru (PZ) Štefan Hamran. Informovala o tom vedúca oddelenia komunikácie a prevencie Prezídia PZ Andrea Dobiášová.

Viac o téme:
AUTOR: © Zoznam/ada/ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články