Piatok, 3. december 2021. Meniny má Oldrich, zajtra Barbora.

Predikcia na Dušičky neveští nič dobré: TABUĽKA Koronavírus naberie na sile, čísla pôjdu hore!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
22.10.2021 22:00

BRATISLAVA – Pred sebou máme koniec októbra a s ním Dušičky, čo znamená viac cestovania, presúvania sa z miesta na miesto a aj nejaké tie návštevy rodinných príslušníkov. Minulý rok sme tieto sviatky strávili v znamení zákazu vychádzania a s obavami pred nárastom nakazených. Ako to bude tento tok?


Otázky týkajúce sa predikcií na Dušičky dostávali aj analytici z projektu Dáta bez pátosu. Upozornili, že oproti poslednej predikcii máme mierne vyššie (+500) priemerné počty pozitívnych PCR a antigénových testov. Zároveň však máme aj o trochu nižšie priemerné denné príjmy do nemocníc.

Očakávajú však, že prípady pozitívne testovaných oproti súčasnému stavu narastú v priemere o zhruba 1000 až 1500. Hore pôjde aj počet hospitalizovaných pacientov a zvýša sa aj počet ťažkých prípadov.

Čo sa týka úmrtí, tie predikujú veľmi indikatívne, lebo reporting úmrtí bol minulý rok takto v septembri a v októbri nízko a veľmi oneskorene. "Tento parameter sa v 2021 oproti 2020 nedá porovnávať a ktokoľvek to robí, robí veľkú chybu," uviedli. Zároveň upozorňujú, že pri nízkych počtoch obetí, čo je teraz priemerne 13 denne, môže byť aj dnes nepresný a rovnako mierne oneskorený.

Predikcia na Dušičky neveští
Zdroj: Facebook/Dáta bez pátosu

"Každopádne, už jasne vidíme, že horšie zaočkované okresy máme čierne a aj ´nemocnice plniace´. Zvážte prípadne niektorú z vakcín. Vylepšíte tým čísla na november-december. A Vianoce asi chcete na pohodu, či?," pýtajú sa.


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/VK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články