Pondelok, 25. október 2021. Meniny má Aurel, zajtra Demeter.

Hlas-SD nesúhlasí s vládou schváleným návrhom rozpočtu: Pokračovanie v zadlžovaní Slovenska

Mimoparlamentná strana Hlas-SD a líder strany Peter Pellegrini
Mimoparlamentná strana Hlas-SD a líder strany Peter Pellegrini
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
14.10.2021 14:18

BRATISLAVA – Mimoparlamentná strana Hlas-SD nesúhlasí s vládou schváleným návrhom rozpočtu na budúci rok. Rozpočet podľa lídra strany Petra Pellegriniho pokračuje v zadlžovaní Slovenska.


"Nemá žiadne momenty, z ktorých by bola jasná nejaká konsolidácia verejných financií. Naopak, ideme sa zadlžiť v objeme viac ako päť miliárd eur, ale nevidíme, kde tie peniaze v skutočnosti budú končiť. Nezvyšujú sa platy ani učiteľom, ani vojakom, ani policajtom, ani hasičom, ani všetkým štátnym a verejným zamestnancom. Nezvalorizujú sa dôchodky tak, ako to bolo v minulosti, ale sa zvýšia o 1,3 %," uviedol.

Rozpočet je neprijateľný 

Pokračoval, že rozpočet je neprijateľný a neprináša žiadne rozvojové impulzy. "Slovensko posúva ešte bližšie ku gréckej ceste s obrovským dlhom a s náznakom toho, že v roku 2023-24 vláda ešte ani netuší, akým spôsobom a akými opatreniami dokáže znižovať mieru zadlženia a mieru deficitu," povedal Pellegrini. K rozpočtu plánuje strana dávať pozmeňujúce návrhy.

Vláda dnes schválila návrh štátneho rozpočtu na budúci rok

Vláda vo štvrtok s pripomienkou schválila návrh štátneho rozpočtu na budúci rok aj rozpočtu verejnej správy na nasledujúce tri roky. Podľa návrhu predloženého ministerstvom financií by malo Slovensko v budúcom roku hospodáriť s deficitom na úrovni 4,94 % hrubého domáceho produktu (HDP). Očakávaný schodok v tomto roku je necelých 8 % HDP. Zmenou v pôvodnom návrhu by malo byť len doplnenie uznesenia vo vzťahu k výkonu akcionárskych práv zástupcov štátu za oblasť dividend.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články