Štvrtok, 28. október 2021. Meniny má Dobromila, zajtra Klára.

Za ľudí odmieta útoky na vyšetrovateľov a prokurátorov: Nemôžeme tolerovať chaos

Veronika Remišová
Veronika Remišová
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
23.09.2021 14:46

BRATISLAVA - Strana Za ľudí odmieta útoky na vyšetrovateľov a prokurátorov, vyvolávanie chaosu, a odsudzuje vyzývanie ľudí k nepokojom prostredníctvom dezinformácii. Vyplýva to zo štvrtkového politického vyhlásenia predsedníctva strany k vnútropolitickému dianiu na Slovensku.


Predsedníctvo zároveň odsúhlasilo prijatie nových členov a zobralo na vedomie vznik oficiálnej mládežníckej organizácie strany. Jedným z hlavných bodov rokovania predsedníctva bol plán reštartu strany a kroky na jeho realizáciu.

"Deklarujeme principiálny postoj pri napĺňaní poslania tejto vlády a garantujeme podporu v otázkach takých legislatívnych zmien, ktoré zabránia zneužívaniu polície, prokuratúry a súdov. Strana Za ľudí z týchto hodnôt nebude ustupovať," deklaruje predsedníctvo vo vyhlásení. Vyzvalo tiež koaličných partnerov, aby si pripomínali, že je ich spoločnou zodpovednosťou posilňovať základy štátu, dôveru v demokratické inštitúcie a zabezpečiť prosperitu Slovenska.

Za ľudí odmieta útoky
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Strana tvrdí, že nemôže tolerovať chaos, ktorý vyvoláva opozícia, pretože jeho následky by si odniesli budúce generácie. "Táto zodpovednosť nás všetkých zaväzuje. V strane Za ľudí je táto zodpovednosť pre nás kompasom pri rokovaniach a pri prijímaní správnych rozhodnutí. Z tejto cesty neuhneme," konštatuje.

Za ľudí tiež informovala, že v rámci príprav na komunálne voľby sa zameria na regionálne stratégie špecifických riešení pre každý región. Predsedníctvo strany zároveň zvolilo Milana Lesňáka za mestského koordinátora pre Košice.


Galéria

Veronika Remišová

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články