Štvrtok, 28. október 2021. Meniny má Dobromila, zajtra Klára.

Strana Za ľudí prišla o ďalších členov: Mladí končia! Správanie Remišovej a vedenia je neakceptovateľné

Zdroj: Topky/Ján Zemiar
20.09.2021 10:45

BRATISLAVA - Ešte stále nie je jasné, ako dopadne strana Za ľudí. Po odchode šiestich poslancov z poslaneckého klubu potrebuje šéfka strany Veronika Remišová vyriešiť jednoduchú koaličnú matematiku a udržať svoj klub. Svoju nespokojnosť však vyjadrili aj členovia organizácie Mladí Za ľudí.


Správanie predseníčky strany Remišovej a ďalších členov vedenia strany po odchode frakcie okolo Márie Kolíkovej je totiž pre členov a členky organizácie neakceptovateľné. Mladí Za ľudí sa od tohto správanie dištancovali a svoju podporu ukončili. 


Matovič si stojí za svojím: SaS chce ministerstvo, ktoré im nepatrí! Rázne slová politológa, Kolíková mala odstúpiť


VIDEO Remišová oznámi ďalšie kroky až po predsedníctva a koaličnej rade: Na presadzovanie hodnôt strany netreba poslanecký klub

Mladí končia

Z tohto dôvodu sa členovia mládežníckej organizácie rozhodli skončiť so svojou podporou strany Za ľudí a ukončiť s ňou akékoľvek ďalšie vzťahy. "Zároveň všetci členovia organizácie Mladí Za ľudí, ktorí boli aj členmi strany ukončia svoje členstvo v strane Za ľudí," uviedli členovia organizácie, ktorá mala svoj ustanovujúci snem ešte pred parlamentnými voľbami za účasti zakladateľa strany, prezidenta Andreja Kisku.

Strana je nedemokratická

Všetci jej členovia sa k podpore tejto strany pripojili práve kvôli ideálom a princípom, ktoré zosobňoval Andrej Kiska a ďalší, ako napríklad Mária Kolíková či Vladimíra Marcinková, ktoré už v strane nie sú. "Členovia mládežníckej organizácie sú presvedčení, že strana Za ľudí tieto ideály a princípy stratila. Strana podľa členov stratila svoju víziu vo forme centristickej a demokratickej alternatívy, ktorá bola plná schopných a kvalitných odborníkov a ľudí z regiónov," uviedli členovia.

Strana Za ľudí prišla
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

"Členovia mládežníckej organizácie dnes stranu Za ľudí považujú za nedemokratickú stranu jedného človeka, ktorý z nej vytlačil akýkoľvek potenciál a v budúcnosti očakávajú jej zánik alebo splynutie s inou stranou," píšu v stranovisku. 

Už nebudeme pôsobiť pod značkou Za ľudí

Rozhodnutie mládežníckej organizácie nesúvisí len so s konaním predsedníčky a ďalších členov predsedníctva strany navonok, ale rovnako s konaním týchto ľudí smerom do vnútra strany. "Spôsob vedenia strany predsedníčkou neumožňoval žiadne presadzovanie rozumných politických riešení pre problémy mladých ľudí, rovnako ako neumožňoval žiadne zdravé a normálne fungovanie vo vzťahu medzi mládežníckou organizáciou a stranou, napríklad kvôli zanedbávaniu vzťahov zo strany predsedníčky alebo kvôli vnútorným bojom a presadzovaniu len tých ľudí, ktorí sú súčasťou najbližšieho okruhu predsedníčky strany," kritizujú členovia organizácie. 

Strana Za ľudí prišla
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Členovia sú presvedčení, že strana dnes už nepredstavuje alternatívu k "mafiánskemu štátu Smeru-SD" a zároveň strana už nedokáže chrániť verejný záujem pred správaním niektorých koaličných partnerov a vyvažovať ho. "Aj preto členovia mládežníckej organizácie v máji vyzvali vedenie strany na predčasný snem, nakoľko bol jediným riešením, ako bolo v tom čase možné stranu zachrániť," uviedli. Mládežnícka organizácia je evidovaná ako občianske združenie. Čoskoro plánujú mať snem, na ktorom zmenia názov i stanovy organizácie a dohodnú sa na ďalšom postupe, no už nie pod značkou Za ľudí. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj
VIDEO: Topky/Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články