Pondelok, 18. október 2021. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

KORONAVÍRUS Konzílium odborníkov upozorňuje na variant delta, pripravilo cestovné odporúčania

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
19.06.2021 09:25

BRATISLAVA - Konzílium odborníkov upozornilo na zvýšené riziko šírenia variantu delta nového koronavírusu. Pripravilo preto cestovné odporúčania, ktoré majú pomôcť zabrániť jeho zavlečeniu a šíreniu na Slovensku.


Ako poukázali odborníci, v poslednom období sledujú v niektorých krajinách Európskej únie, najmä v Portugalsku a niektorých regiónoch Španielska, rastúcu epidemiologickú hrozbu v podobe variantu delta. "Veľké problémy už spôsobil a spôsobuje aj v Spojenom kráľovstve a mnohých oblastiach južnej pologule," pripomenuli s tým, že veľmi dôležitú úlohu zohráva ochrana štátnej hranice. 

Polícia posilnila kontroly na
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Konzílium odporúča pred cestou oboznámiť sa s epidemiologickou situáciou v cieľovej destinácii. Dôsledne tiež radia zvážiť cestu do rizikových štátov. Pri zhoršení situácie v krajine podľa nich treba počítať s prípadnými obmedzeniami v súvislosti s návratom na Slovensko. 

V Británii nastupuje TRETIA VLNA: Mutácia sa šíri najmä medzi nezaočkovanými! Jedinou cestou sú vakcíny

Ak je to možné, občania by podľa konzília mali pri ceste do zahraničia uprednostniť individuálnu dopravu pred hromadnou. "Najbezpečnejšie je cestovať do zahraničia, ak sme kompletne zaočkovaní," poznamenali odborníci. Pred návratom do zahraničia sa treba vždy zaevidovať do e-hranice, apeluje tiež konzílium. Podľa charakteru rizika v navštívenej krajine odporúčajú tiež absolvovať po návrate testovanie v súlade s odporúčaniami vlády a zostať v karanténe.


Galéria

Ilustračné foto Polícia posilnila kontroly na

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Topky/Maarty

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články