Štvrtok, 5. august 2021. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

FOTO Matovičov ďalší rozruch: Pavlínke natrhal kvety, v komentároch dostal výčitky, sú zákonom chránené?

Matovič má zrejme problém.
Matovič má zrejme problém.
Zdroj: Topky/Ján Zemiar, Facebook/Igor Matovic
13.06.2021 19:59

LUČENEC - Na to, čo na sociálnej sieti robí expremiér Igor Matovič (OĽaNO) si už väčšina obyvateľov Slovenska zvykla. Príspevky bývajú kontroverzné, vtipné, niekedy naštvané. Matovič často na sociálnu sieť pridáva aj kuriózne fotky ako jeho domáci miláčik Mačiak, na vláde bol aj v ponožkách ... No to, čo urobil teraz, nemá obdoby. Natrhal kvety, ktoré komentujúci vzápätí označili za chránené. Pravda však je zrejme niekde inde. Všetko to vysvetlila geografická poloha.


Matovič sa pochválil fotografiou s kytičkou kvetov v ruke na jednom z polí blízko Lučenca. "Z lásky mojej Láske z lúky pri Lučenci," napísal romantické vyznanie pravdepodobne pre manželku Pavlínku.

FOTO Matovičov ďalší rozruch:
Zdroj: Facebook/Igor Matovic

Okamžitá pohroma a hrozba pokuty!

Aj keď skutok ministra financií vyznel síce romanticky, v komentároch pod fotografiou to doslova vybuchlo kritikou. Matovič totiž zrejme podľa komentárov natrhal chránenú rastlinu, a síce klinček lesklý. "Igor a teba vôbec ne*ere, že je to chránená rastlina? Či máš v p***?" vyčíta mu prvý diskutujúci, pričom ďalší sa pridajú a dosvedčia, že ide skutočne zrejme o spomínaný klinček lesklý. 

FOTO Matovičov ďalší rozruch:
Zdroj: Facebook/Igor Matovic

Pokuta môže byť vyššia

Podľa webu Biomonitoring sa hodnota klinčeka lesklého, ktorý má pravdepodobne natrhaný v náručí sám expremiér, pohybuje na úrovni 69 eur za jeden kus, pričom viacerí si všimli, že v ruke zďaleka nedrží len jeden.

"Minimálne 44 kúskov, takže vyše 3000 eur, úžasné, čo by z lásky nespravil, že? Romantik...," dodáva ďalšia diskutujúca, pričom vtipne dodala, že takto ide skutočne o "hodnotný" darček.

Klinčekov je viacero, tento zrejme chránený nebude

Vzápätí sa ale ozvala aj druhá strana, ktorá hovorí, že klinček, ktorý minister Matovič drží v ruke určite chránený nie je, pretože ten lesklý rastie až pri 1300 metroch nad morom pri Tatrách.

V tomto prípade by išlo pravdepodobne o klinček slzičkový.

FOTO Matovičov ďalší rozruch:
Zdroj: Facebook/Igor Matovic

Bol by som rád, keby mudrlanti neklamali, nahneval sa líder OĽaNO

Omyl, že ide o klinček lesklý sa očividne osobne dotkol aj samotného Matoviča, ktorý do príspevku dopísal svoje ps.: "Klinček slzičkový - nechránený. Bol by som vcelku rád, ak by mudrlanti zbytočne neklamali o Klinčeku lesklom, ktorý rastie len o 1000 m vo vyššej nadmorskej výške," zopakoval argument protistrany Matovič.

Memečkári si zgustli

Či už Matoviť prešľap urobil, alebo neurobil, zgustli si na ňom satirické skupiny, ktoré zdieľajú na túto tému vtipy.

FOTO Matovičov ďalší rozruch:
Zdroj: Facebook/Zomri

Archívne video

FOTO Matovičov ďalší rozruch:
Zdroj: Facebook/Skromne

FOTO Matovičov ďalší rozruch:
Zdroj: Facebook/Memoviny

FOTO Matovičov ďalší rozruch:
Zdroj: Facebook/Rišiak


Galéria

Matovič má zrejme problém.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/red
VIDEO: Topky/Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články