Piatok, 25. jún 2021. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

Premiér hovoril s Merkelovou o budúcnosti Európskej únie: Navrhol jej spoluprácu

Premiér Eduard Heger a Angela Merkelová
Premiér Eduard Heger a Angela Merkelová
Zdroj: Facebook/ Eduard Heger - predseda vlády SR
17.05.2021 19:37

BRATISLAVA - Slovensko má záujem prispieť k realizácii zelenej, digitálnej a inovatívnej budúcnosti Európskej únie (EÚ). Premiér Eduard Heger (OĽANO) o tom v pondelok hovoril s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou. Zároveň jej navrhol možnosti vzájomnej spolupráce v týchto oblastiach. Informoval o tom na sociálnej sieti. Témami rozhovoru, ktorý sa uskutočnil formou videokonferencie, boli tiež boj proti pandémii, vakcinácia a politická situácia na Slovensku a v Nemecku.


Slovensko chce naďalej rozvíjať strategické politické a ekonomické vzťahy s Nemeckom. "Nemecko je pre Slovensko kľúčovým, nielen ekonomickým partnerom v regióne," povedal premiér. Slovensko chce podľa neho vzťahy ďalej rozvíjať aj v ďalších oblastiach vrátane inovácií v automobilovom priemysle, digitálnych technológií, výskumu a vývoja či zelenej ekonomiky.

Nemecká kancelárka ocenila protikorupčné nastavenie vlády, priblížilo tlačové oddelenie Úradu vlády SR. Uviedla, že doterajšia spolupráca bola vždy dobrá a Slovensko stále patrilo medzi štáty EÚ, ktoré hľadalo riešenia.

Premiér sa zaujímal aj o vnútropolitickú situáciu v Nemecku, kde sa majú v septembri uskutočniť parlamentné voľby. Na stole boli tiež otázky súvisiace so vzťahom k Rusku. Pomerne veľká časť rozhovoru sa venovala postupu očkovania v oboch krajinách, objednávkam a dodávkam vakcín, ale aj stále platným opatreniam.

"Poďakoval som sa jej aj za solidaritu počas pandémie. Oceňujem otvorený dialóg a teším sa na blížiaci samit v Bruseli, ktorého hlavnou témou bude klíma," skonštatoval Heger.


Galéria

Premiér Eduard Heger a Premiér Eduard Heger a Premiér Eduard Heger a

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články