Piatok, 25. jún 2021. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

OĽaNO pripravuje zvýšenie prídavku na deti na 200€ mesačne, tvrdí Ján Herák

Ján Herák
Ján Herák
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
15.05.2021 16:45

BRATISLAVA - Dnes si pripomíname Medzinárodný deň rodiny. V súčasnosti je podpora detí veľmi nízka, OĽANO preto presadzuje zvýšenie detských prídavkov z 25 eur na 200 eur. Iba výrazná podpora rodiny bude znamenať aj vyšší počet detí. Dnes si pripomíname Deň rodiny. Pri tejto príležitosti sa vyjadril poslanec NR SR Ján Herák.


"Vyjadrujem hlboký obdiv a rešpekt pre každou rodinou. Ja sám som otec a preto viem, ako je rodina pre každého z nás dôležitá.  Mojou hlavnou prioritou ako poslanca NR SR je práve rodinná a sociálna politika," povedal poslanec NRSR Ján Herák.

Medzinárodný deň rodiny je aj príležitosťou sa zamyslieť na rodinnou politikou, ktorú na Slovensku máme. "Bohužiaľ, minulé vlády nastavili rodinnú politiku tak, že dnes je príspevok na dieťa 25€. Na plnohodnotnú výchovu to skrátka nestačí. Je našou úlohou to zmeniť," povedal poslanec Ján Herák.

OĽANO preto pripravuje zvýšenie prídavku na deti až do úrovne 200€ na mesiac. Presná výška príspevku ako aj podmienky jeho priznávania sú v súčasností predmetom odborných diskusii a hľadá sa aj politický konsenzus v NRSR.

"Iba silná podpora rodiny zo strany štátu môže pomôcť ku nárastu pôrodnosti na Slovensku. Toto je hlavná úloha  celej vládnej koalície, aby pomohla rodinám, aby sa nám rodilo viac detí. Pomoc potrebujú všetky rodiny a deti," povedal na záver Ján Herák.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články