Sobota, 18. september 2021. Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

NAKA opäť zasahovala v rámci akcie Plevel: V Žiline zadržala dvoch advokátov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: FB/Polícia SR
05.05.2021 12:37

ŽILINA - Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v stredu v rámci policajnej akcie s krycím názvom Plevel 3 v Žiline Pavla Kuricu a Dušana Chlapíka Obaja čelia obvineniu z viacerých trestných činov korupcie. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová.


"Vo veci je obvinený aj bývalý sudca za zločin prijímania úplatku a jedna osoba mimo justičného prostredia za trestný čin podplácania. Obvinenia súvisia s rozkrývaním rozsiahlej korupčnej schémy na žilinských súdoch, ktorej aktéri mali za úplatky ovplyvňovať trestné veci v prospech trestne stíhaných osôb," približuje Bárdyová.

Bližšie informácie nie je možné podľa polície pre aktuálne procesné úkony poskytnúť. "Aby nedošlo k zmareniu ani k sťaženiu účelu trestného konania," podotýka Bárdyová.

Minuloročná akcia Plevel súvisela s korupčnou trestnou činnosťou na súdoch, polícia v rámci nej zadržala 11 osôb. V rámci akcie Plevel 2 zadržala NAKA v januári 2021 na pracovisku Krajského súdu (KS) v Žiline sudkyňu Evu K. a v mieste bydliska emeritnú sudkyňu toho istého súdu Máriu U.

Bývalý žilinský sudca Pavol Polka, zadržaný v rámci akcie Plevel a obvinený z pokračovacieho zločinu prijímania úplatku, dostal trojročný podmienečný trest so skúšobnou dobou päť rokov. V marci Špecializovaný trestný súd (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica schválil dohodu o vine a treste.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články