Sobota, 15. máj 2021. Meniny má Žofia, zajtra Svetozár.

Pellegrini žiada odtajniť zmluvu na Sputnik V: Výzva prezidentke, ľudia chcú poznať pravdu!

Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini
Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
14.04.2021 11:09

BRATISLAVA - Mimoparlamentná strana Hlas-SD vyzýva prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby vo verejnom záujme zverejnila zmluvu o nákupe ruskej vakcíny Sputnik V alebo sa "celou váhou svojej funkcie zasadila o jej urýchlené zverejnenie príslušným rezortom". Informovala o tom hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.


"Tajnosti vlády a Igora Matoviča okolo podmienok dovozu Sputnika výrazne znižujú dôveru ľudí v túto vakcínu a maria tak zmysel jej dovozu, ktorým bolo ponúknuť ľuďom alternatívu na očkovanie," skonštatoval líder Hlasu-SD Peter Pellegrini.

Strana argumentuje, že hnutie OĽANO vyhralo parlamentné voľby aj vďaka sľubom o transparentnosti. Líder hnutia Igor Matovič mal podľa Pellegriniho pred voľbami v súvislosti s utajovanými zmluvami vyhlasovať, že "je vo verejnom záujme, v záujme každého platiteľa daní, aby ľudia poznali pravdu."

"Občania majú právo poznať základné atribúty zmluvy o dovoze Sputnika – kto, kedy a s kým ju uzatvoril, aký mal na to mandát, koľko nás to bude stáť a aké povinnosti z toho pre Slovenskú republiku vyplývajú," dodal Pellegrini. Zmluvu o dodávkach vakcíny priniesol prezidentke na utorkové stretnutie minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články