Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

Bratislavčanke Romane (21) hrozí basa: Firma jej omylom poslala vyše 13-tisíc eur, ktoré už nevrátila

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
09.04.2021 00:01

BRATISLAVA – Pri využívaní elektronického bankovníctva sa zbrklosť nevypláca. Presvedčila sa o tom aj bratislavská spoločnosť, ktorá omylom poslala viac ako 13 000 eur na cudzí účet. Prípadom sa už zaoberá polícia.


Bratislavčanka Romana B. (21) čelí vážnemu obvineniu. Podľa polície na svoj účet prijala 13 106 eur, pričom túto sumu nevrátila ani na výzvy poškodenej firmy, od ktorej mala prijať len 93 eur.

Čítajte aj: Ak predávate cez inzertné portály, zbystrite: Podvodné praktiky pripravili Slovákov o nemalé peniaze

„Po zistení tejto nepozornosti mala poškodená spoločnosť viackrát kontaktovať obvinenú, aby finančnú sumu vrátila. Tá však na písomné ani telefonické žiadosti spoločnosti nereagovala a uvedenú sumu nevrátila. Týmto konaním si tak prisvojila cudziu vec väčšej hodnoty,“ informovali zástupcovia zákona.

Policajti v takýchto prípadoch odporúčajú, aby ste po prijatí sumy na váš účet okamžite kontaktovali svoju banku. „Peniaze tak budú vrátené klientovi skôr a vy sa vyhnete súdnemu procesu,“ podotkli.

Romane v prípade preukázania viny pred súdom hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 5 rokov. „V súčasnosti je menovaná stíhaná na slobode,“ uzavreli ochrancovia zákona.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo
VIDEO: FB/Polícia SR - Bratislavský kraj

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články