Utorok, 20. apríl 2021. Meniny má Marcel, zajtra Ervín.

VIDEO Nový minister informuje o epidemiologickej situácii: Čierne sú už len dva okresy, nemáme však vyhraté!

Vladimír Lengvarský
Vladimír Lengvarský
Zdroj: Topky/Maarty
07.04.2021 08:40

BRATISLAVA - Je tu ďalší týždeň a ďalšie dobré správy. Zdá sa, že situácia okolo koronavírusu sa naďalej zlepšuje. Ministerstvo zdravotníctva informovalo o aktuálnej epidemiologickej situácii. To, ako sme zvládli Veľkú noc, však bude jasné až zhruba o dva týždne.


VIDEO Tlačová konferencia o aktuálnej pandemickej situácii:

"Situácia sa, ako viete, veľmi mierne zlepšuje, ale stále nemáme vyhraté. Máme už iba 2 čierne okresy: Kysucké Nové Mesto a Poprad. Dnes zasadne konzílium odborníkov, ktoré rozhodne o očkovacej stratégii a kontrolovanom ďalšom období," uviedol len krátko na úvod Lengvarský. Jeho slová potvrdil aj šéf Inštitútu zdravotných analýz Matej Mišík. "Je dôležité, že tento trend pokračuje. Mierne poklesol počet vykonávaných testov počas sviatkov, preto aj tie aktuálne čísla treba brať trocha s rezervou a treba počkať, či sa nám nejako tie sviatky nepremietnu do nových počtov," varuje analytik.

O aktuálnej epidemiologickej situácii dnes pred rokovaním vlády informuje prvýkrát nový minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Situácia sa u nás mierne zlepšuje vďaka dôslednému dodržiavaniu opatrení zo strany verejnosti. Podľa regionálnej charakteristiky COVID automatu budú v čiernej farbe už len dva okresy.


Vakcína, ktorá spustila vládnu KRÍZU: Sputnik V nie je identický s tým z odbornej štúdie!


VIDEO Nový minister informuje
Zdroj: MZ SR

Slovensko je ako celok stále čierne

Ide o okresy Poprad a Kysucké Nové Mesto. Slovensko však ako celok zostáva naďalej v čiernej farbe. Pod hranicou 3000 hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 sme už niekoľko dní, ak podľa rezortu udržíme pozitívny vývoj poklesu v číslach, Slovensko sa môže postupne prepnúť do tzv. bordovej farby už 19. apríla.

VIDEO Nový minister informuje
Zdroj: MZ SR

Čierne sú už len dva okresy

VIDEO Nový minister informuje
Zdroj: MZ SR

VIDEO Nový minister informuje
Zdroj: MZ SR

Očkovanie pokračuje plynule

Očkovanie v našej krajine plynule pokračuje. Aktuálne je aplikovaných 1 022 654 dávok, druhú dávku už dostalo 263 913 ľudí. Očkuje sa plynule aj v zariadeniach sociálnych služieb. V 74 percentách týchto zariadení je už aplikovaná prvá dávka očkovacej látky, druhou dávkou sa už očkovalo v 44 percentách.

VIDEO Nový minister informuje
Zdroj: MZ SR

Vakcíny postupne prichádzajú na Slovensko. Do konca apríla očakávame 292 500 očkovacích dávok od spoločnosti Pfizer a Biontech, 80 400 dávok od Moderny, 200 000 od Astra Zenecy a koncom apríla 26 400 dávok od Johnson & Johnson.

VIDEO Nový minister informuje
Zdroj: MZ SR

VIDEO Nový minister informuje
Zdroj: MZ SR


Galéria

Vladimír Lengvarský

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj
VIDEO: Topky/Maarty

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články